Kadett (D generacija)-iskustva

Moderator: Kevin

PostPostao/la Shone » 05 sij 2006, 22:35

Pa dosta je izdrzljiv auto s obzirom na godine.
I kako se ljudi uopste odnose prema Opelima.
Limarija, je u principu dobra izuzev zadnjih rubova koji su skloni koroziji, ostali delovi limarije su manje vise ok.
Motori, 1.3 benzinac i 1.6 dizel su sasvim zadovoljavajuci, normalno ne treba ocekivati neku sportsku voznju, ali verovatno im je potrebna generalka, ako vec i nije radjena.
Unutrasnjost, manje vise solidna, zadnja klupa je udobna za duze voznje, enterijer je od dosta tvrde plastike izradjen.
Problem koji vecina ima (ili slobodno reci svi) je prednje vesanje koje je sklono pucanju te tockovi idu u minus.

Za svoje godine se lepo drzi, sad zavisi sta ti ocekujes od auta.
LEPO <----> OPEL
Shone
Max speed: 300km/h

PostPostao/la Munja je zakon » 06 sij 2006, 18:54

Pa to mi je izgledom najšljakerskiji Opel ujedno i najružniji (meni i dobro da ih ne rade više tak ogavne) al to u ovoj priči nije bitno, nije čak ni hrđa bitna je se lako sredi, što je bitno je to kakav je motor, getriba i sve ostalo što ulazi u pouzdanost i kolko love je realno dat za takav auto u dobrom stanju iz 82, 83 .g. Djelovi su pretpostavljam totalno bescjenje
za D

P.S. Čuo sam od mnogih kad su prešli na ljepši Kadett E da su požalili za pouzdanošću D, al C kadett izgledom za te godine i kvalitetom je apsolutni broj jedan od svih kadetta -opet kažem -za mene
Munja je zakon
Max speed: 100km/h

PostPostao/la Shone » 06 sij 2006, 20:44

Pa auto je mator te samim tim i motor, pa je najverovatnije i puno presao.
Ja imam iskustva sa dizelom (60KS) , koji sasvim lepo vuce, sad nisam siguran da li svi imaju menjac sa 5 stepeni, ali ako nemaju da se relativno lako ugraditi te je jos ekonomicniji.

Jedini veci problem je to sa prednjim vesanjem jer ti treba stvarno dobar majstor da bi ti to sredio, zbog minusa u koji idu tockovi.
Takodje bi valjalo staviti jace sijalice u farove.
LEPO <----> OPEL
Shone
Max speed: 300km/h

PostPostao/la Shok » 23 kol 2006, 18:23

poceo ja sebi raditi jednoga...1.2 (za sada) 82 god... auto je zdrav ima jedino rupicu promjera cca 1.5 cm na koloni... motor je radio i vukao ko blesav na 3 cilindra sa izgorenom brtvom glave...to je sređeno... meni se auto sviđa za poluditi... imao sam vec jednoga ali ga je stari prodao...
Trernutno doma:
Kadet D
Corsa A
Astra F
Vectra B karavan...

bilo bi još ali ne stane u dvorište :D
Shok
Max speed: 170km/h

PostPostao/la Kevin » 23 kol 2006, 19:20

potrazi mog kadetta u garazi pod "Green Flame"! imat ces tamo puno korisnih informacija glede kadetta D ;)
"Strive for perfection in everything you do.
Take the best that exists and make it better.
When it does not exist, design it."
Kevin
OCC - Moderator
OCC - Moderator

Re: Kadett (D generacija)-iskustva

PostPostao/la Strat04 » 15 tra 2008, 18:24

Imam Kadetta 1.6D iz 84' koji je nedavno prešao 720 000 km (trenutno ima nekih 300-400km više) i nikada nije iznevjerio. U obitelji je od 94' a uvezen je iz Italije od prvog vlasnika.
Naravno, dosta novaca je ulupano u održavanje, čak je 99' ponovo prelakiran (pošto mi je kum autolakirer bilo je badava pa reko' zašto ne...).
Od ozbiljnijiih kvarova ne bi mogao nabrojati nijedan ako pod tim podrazumjevam ono da te auto ostavi nasred ceste. To se nikada nije dogodilo.
Što se tiče limarije to mu je prilično bolna točka i otkad je kod nas tri puta smo mjenjali zadnje rubnjake a jednom i pragove.
male probleme u zadnje vrijeme stvara podvozje ali pošto uskoro kupujem novi auto neću to sad raditi nego kad budem imao više novaca (planiram ga ostaviti u garaži čisto za gušt).
Koliko sam zadovoljan s tim autom možda govori činjenica da ću ga za koji tjedan opet registrirati makar me od novog auta djeli samo kojih dva, tri mjeseca...
Jednostavno mi se uvukao pod kožu.

Onako usput. Želja mi je preći s njim 1 000 000 km a onda ću ga odvesti u opelovu tvornicu i ostaviti tamo.
Opel Astra 1.7DTI, 03'

Netko radi što zna a netko zna šta radi...
Strat04

PostPostao/la wuk » 15 tra 2008, 19:16

SUPER ZADOVOLJAN, ne mazim ga ni ne pazim... a ide, jedina frka je puknuta radilica ali to nije kadett kriv nego ja jer sam mu vadio dušu!!!! :avion:
Kadett d, 1.2st, berlina, 1984.
wuk
Max speed: 220km/h

kadett iskustvo

PostPostao/la pjgulic » 17 tra 2008, 22:45

kupio sam prije par mjeseci kadett d 83. god. od prvog vlasnika u izvrsnom stanju sa 44000 km.kratko je kod mene ali zadovoljan sam.pravi opel iz davnih dana,pomalo sirov,robustan ali ali s lijepim osjećajem auta iz 70-ih za volanom.bez opreme i elektronike,dok su auti još bili auti.
pjgulic
Max speed: 50km/h
Max speed: 50km/h

PostPostao/la goggi » 25 tra 2008, 00:07

ja sam imao d kadetta i da mogu isti taj danas nazad kupiti kupio bih ga bez razmisljanja.
nikad me nije ostavio po putu,bio je 1.3 75 konja sa 4 brzine i auto je stvarno isao bolesno mislim za tih 75 konja.posto je to bio moj prvi auto i auto na kojem sam naucio voziti tako nije dugo trajao bilo je svacega od udara u kruzne tokove di su mu kotaci dosli skoro do sredine ili pak voznja 400 km bez kapi antifriza sve je izdrzao i vratio se jos jaci.
nazalost godine i limarija su ga uzeli i prodao sam ga kad je skoro puknuo po popola.
neki dan sam ga vidio u sesvetama i doslo mi je d aplacem kad sam vidio kaj su mu napravili cobani.
eh uspomene...
vectra b synergy
move over mwj team
www.opelfanclub.com
goggi
Max speed: 395km/h

PostPostao/la SPEEDLIFE » 27 tra 2008, 13:05

Sto se tice voznje nebih ga nikad kupio i vozio za svaki dan ali za race tunig je odlican. Obavezno 3 vrata
OPEL RACE MANIA
SPEEDLIFE
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la Ruzinavi Kadett B » 28 tra 2008, 12:16

o D sve najbolje u obitelji imao skoro sve kadete osim A , al u D su najbolja sjećanja i to smo imali one tzv rijetke 1.3sr i gte :bye: o tome autu sve najbolje
GTE wonna drive
Ruzinavi Kadett B

Prethodni

Vrati se na: Kadett D