Vracanje u zivot (kadett D)

Moderator: Kevin

Vracanje u zivot (kadett D)

PostPostao/la DanielST » 03 svi 2007, 13:15

Evo ovako.

Godina proizvodnje: '84
Motor: 1.6D

Auto je imao jednu prometnu i bio je udaren s desnog boka. Poprilicno. Znam da ce neki sad rec' da se ne isplati zezat oko njega i ulagati itd.,ali kome se isplati sredjivati staro auto i vracati ga u zivot. Ta tema je prosla 100 puta i znamo da se ne isplati,ali je gust i gotovo...

Nakon te prometne auto je vracen u kakvo-takvo vozno stanje. Registracija mu je istekla u 10mj./2006. i od tada lezi ispred kuce. Imam ja Astru i krasan je to auto,ali muka mi gledat moje prvo auto kako propada ispred kuce...U staro zeljezo ga nedam,radje bi si ruku odrezao jer vidim da ljudi srede i puno starije Opele,pa zasto ja nebi mogao auto,koji je do nedavno bio u voznom stanju...

Evo i kolega radi nesto slicno

Kod: Označi sve
http://www.opelclub.hr/forum/viewtopic.php?t=11275

Znaci sto sam zelio pitati:

U njemu je masina 1.6D,koja je gotova,mozda bi sad upalila,ali cim malo padne temp. nema sanse. Trosi ulja pun ku**c. Brojivo u litrama... :rotfl:
Sad me zanima. Da li da izvadim tu masinu i napravim na njoj generalku? Koliko bi po pravilu ona trebala napraviti km nakon generalke? Ili da nabavim drugu 1.6D pa da mi na njoj ucinu generalku i ubace ju jer ova moja vec sad trosi ulje abnormalno. (ako to ima ikakve veze),pa ne znam kako bi bilo nakon generalke. Ili mozda da nabavim onu 1.7D masinu iz Opel Combo? (ima li tko iskustva s tim motorom?) Ili mozda noviju iz neke Astre/Vectre (1.7 TD)? Da li bi se to dalo pripasat? Dajte neki savjet...
Je da sam student i da nisam bas s kunama ludilo,ali dolazi ljeto,zaradit ce se neka lova...Meni je bitno da ga vratim na cestu,pa cu ga onda malo po malo sredit. Limarija,tapeti(pod/krov...)...

Eto to je to za pocetak... :smilegrin:

Hvala vam svima sto ste strpljivo ovo citali i hvala na pomoci!

:bye:
DanielST
Max speed: 170km/h

PostPostao/la tech freak » 03 svi 2007, 13:24

Mislim da svi shvaćamo želju i da te nitko neće odgovarati od namjere...
Što se tiče motora, mislim da imaš dvije opcije, a te su...
1) Napravit generalku na postojećem motoru (kad već kažeš da je u tako lošem stanju) ili
2) Naći drugi motor, izmjerit kompresiju i dat stari pod cijenu...

Prva opcija je svakako skuplja, ali zahvalnija, dok ćeš s drugom proći jeftinije...
Takav motor nakon generalne ne bi trebao imati problema do 150kkm...
Kadett 1.4i
tech freak
Max speed: 100km/h

PostPostao/la DanielST » 03 svi 2007, 14:03

Hvala na odg. :smilegrin:
vidi ovo:

Kod: Označi sve
http://www.opelclub.hr/forum/viewtopic.php?t=11707

Ali daleko je Zagreb...

Vidim da si iz Splita. Ako znas mozda di bi moga nac' takvu masinu javi, a ja cu malo isto prosvrljat okolo... Daleko mi je Zagreb...

Reci mi koliko bi me dosla generalka,bar otprilike? (pa da izvazem sta mi se isplati)
I jos jedna stvar:
Sta ako je na njegovom motoru vec radjena generalka? :puzzled: :puzzled:
Jer zadnji put smo dali stari motor,a lik nam je dao drugi,na kojemu je vjerojatno radjena generalka. Ne sjecam se tocno jer jos nisam jos vozio kad je to bilo,morat cu pitat staroga...Bio sam jako jako mlad :rotfl:

Zbilja sam bio zadovoljan tim autom. Potrosnja mu je bila uredna,isao je 160-170Km/h,i sta je najvaznije nikad me nija ostavio na cesti,a prosao je pola Hrvatske i par puta sam isao s njim u BiH i to prije 2 godine zadnji put...

DanielST

PostPostao/la tech freak » 03 svi 2007, 15:06

Full generalka, uključujuči strojnu obradu, ruke i dijelove odrađena by the book ne bi došla ispod 10kkn. I to je cijena bez servisiranja Bosch pumpe koju bi bilo preporučljivo reparirat, a na to otpada još 1-2kkn... Plus šta u Splitu nema osobe koja zna reparirat Bosch pumpu pa je moraš slat u ZG...

Motor na kojem je već rađena generalka?
To nema veze ako su vitalni dijelovi uredni... Blok se brusi do 3. specijale, nakon toga se ubacuju košuljice, glava se poravnava do određene mjere, ugrađuju nova sjedišta ventila... Radilica se također brusi, ali nakon 3. specijale ide u smeće... Itd...

Motor mehaničar može složit u jedan dan nakon strojne obrade ako ima sve dijelove pri ruci, ali malo tko će ti to radit ispod gore navedene cijene...

The bottom line... Generalka se u praksi ne isplati...
Kadett 1.4i
tech freak
Max speed: 100km/h

PostPostao/la DanielST » 04 svi 2007, 18:58

Hvala na odg.!

Zna li netko jel' bi se dala ubacit 1.7TD masina,tj. koliko bi posla tu bilo? Ima li puno preinaka itd.? :vruce:
DanielST

PostPostao/la u2boy4ever » 04 svi 2007, 20:29

ja imam u svom sad 1,6d
prije mjesec dana kupljen,motor radi ko sat,u odličnom stanju
ja mislim sebi stavljat benzin pa ako oćeš mogli bi se dogovoriti
ako ti ovaj motor ne odgovara imam još nekoliko benzinaca pa što ti god odgovara
naravno svi motori pašu na šaraf
u2boy4ever
Max speed: 350km/h

PostPostao/la DanielST » 05 svi 2007, 14:35

Kad se 100% odlucis na vadjenje javi se na PP,pa cemo vidit!

DanielST

Re: Vracanje u zivot (kadett D)

PostPostao/la Mystique » 07 svi 2007, 16:41

DanielST napisao:
Znaci sto sam zelio pitati:

U njemu je masina 1.6D,koja je gotova,mozda bi sad upalila,ali cim malo padne temp. nema sanse. Trosi ulja pun ku**c. Brojivo u litrama... :rotfl:
Sad me zanima. Da li da izvadim tu masinu i napravim na njoj generalku? Koliko bi po pravilu ona trebala napraviti km nakon generalke? Ili da nabavim drugu 1.6D pa da mi na njoj ucinu generalku i ubace ju jer ova moja vec sad trosi ulje abnormalno. (ako to ima ikakve veze),pa ne znam kako bi bilo nakon generalke. Ili mozda da nabavim onu 1.7D masinu iz Opel Combo? (ima li tko iskustva s tim motorom?) Ili mozda noviju iz neke Astre/Vectre (1.7 TD)? Da li bi se to dalo pripasat? Dajte neki savjet...
Je da sam student i da nisam bas s kunama ludilo,ali dolazi ljeto,zaradit ce se neka lova...Meni je bitno da ga vratim na cestu,pa cu ga onda malo po malo sredit. Limarija,tapeti(pod/krov...)...

Stavi od astre 1.7 (ak mos nabavit i TD josh bolje) noviji je u svakom slucaju, stari ima 1.6d i iste simptome, cim malo padne temperatur pali samo na guranje ili uz je**no dobar i svjeze napunjen akumulator (da moze duuuuugo verglat), sad vozim 1.7d astru karavan i auto ide ko lud, malo trosi, i za sad je bez vecih problema s motorom...
Kadett E 1.3i - Black Sapphire
He is a Silent Guardian, a Watchful Protector...A Dark Knight
Mystique
Max speed: 220km/h

PostPostao/la DanielST » 08 svi 2007, 13:01

Vidit cemo,vidit cemo...

Zasad triba sredit limariju(truljenje i slicne radosti),komplet pituravanje(bojanje),malo sredit unutrasnjost i onda motoric...

DanielST

PostPostao/la Strat04 » 15 tra 2008, 18:09

Sretno u namjeri pošto imam isti auto istog godišta (evo ga u avataru) i imam iste namjere kao i ti (pošto i ja ciljam na Astru) jedino što ja nemam problema s motorom nego više sa podvozjem (mada nisu ni to neki ogromni problemi al' volim da sve štima).
Opel Astra 1.7DTI, 03'

Netko radi što zna a netko zna šta radi...
Strat04

PostPostao/la wuk » 15 tra 2008, 19:19

radje generalka, kod prve promjene motora javile su se neočekivane komplikacije.... a to može znatno povećati troškove!!!
Kadett d, 1.2st, berlina, 1984.
wuk
Max speed: 220km/h

Vrati se na: Kadett D