Sitni poravci boje, poliranje, vosak

Stilizirane vanjske preinake uključujući aerodinamička pomagala. Ljepota je bitna :)

Moderatori: nsubasi8, stressman

Sitni poravci boje, poliranje, vosak

PostPostao/la zrakozon » 06 tra 2015, 17:51

Recite mi jeli netko radio sitne popravke boje (lagane ogrebotinice i točkice od kamenčića i tako to, skroz lagani frižići od naslanjanje automobila) i dali je moguće to izvesti bez kompletnog farbanja branika, a da izgleda dobro?
Nakupilo se tih sitnih oštećenja na prednjem i zadnjem braniku pa reko da odveden auto da mi to srede, ispoliraju ga i stave vosak dok još nisu došle laste i izasrale ga :)
Ugl ima li tko iskustva sa time i ima li za preporučiti radnju u blizini Splita ?
zrakozon
Max speed: 50km/h
Max speed: 50km/h

Re: Sitni poravci boje, poliranje, vosak

PostPostao/la josiip470 » 07 tra 2015, 06:58

Ja sam te rupice od kamencica rjesio tako sto sam dao zamjesati decilitar svoje boje i stapicem za usi ispunjavao rupice. Izgleda ok iako cu i ja sve sad polirati. U Splitu sam cuo da je dobar jedan tip iz okolice TTTS-a R poliranje ili tako nesto.
Opel Astra H 1.4
Alfa Romeo 33 4x4
josiip470
Max speed: 220km/h

PostPostao/la sollo » 07 tra 2015, 11:26

lagana oštećenja,grebotine i sl.možeš riješiti sa vodobrusnim šmirglom 2000 granulacije.Dobro ga nakvasi da bude onako mlohav,nakvasi lim i polako lagano šmirglaj.Posloje ispoliraj i neće se primjetiti.Udubljenja od kamenčića su već teže njesra njih možeš samo sakriti bojim ,no ispod ako je malo kvrcnulo lim računaj da će kad tad izbiti ružina.
sollo

PostPostao/la josiip470 » 07 tra 2015, 11:56

Da zaboravio sam napomenut da su ogrebotine bile na prednjem braniku plasticnom gdje nema hrde.
Opel Astra H 1.4
Alfa Romeo 33 4x4
josiip470

PostPostao/la mech4tron » 10 tra 2015, 07:20

sollo napisao:lagana oštećenja,grebotine i sl.možeš riješiti sa vodobrusnim šmirglom 2000 granulacije.Dobro ga nakvasi da bude onako mlohav,nakvasi lim i polako lagano šmirglaj.Posloje ispoliraj i neće se primjetiti.Udubljenja od kamenčića su već teže njesra njih možeš samo sakriti bojim ,no ispod ako je malo kvrcnulo lim računaj da će kad tad izbiti ružina.

Helou[emoji4]
Ima kod mene dvi takve tockice di je vec ruzina...sta cu s time??
Jedna je na haubi odmah ispod brisaca a druga kraj maske na nosu Astre...savjeti dobrodosli

use the Force
when the going gets weird,the weird turn pro. Astra G 1.6 16v,Z16XE,2003.,Made in Belgium,3-door hatchback :-)
mech4tron
Max speed: 100km/h

PostPostao/la sollo » 10 tra 2015, 08:14

vodobrusni 2000 pobrusiti,ako je udubljenje veće malo zakitati,pa onda kreneš sa 120,240ili 800 do 2000 gradacije,naravno sve dobro kvasi.
Kad bude sve poravnato primer lak ili temeljni u spreju oko 30 kn boca od 400 ml,u dva sloja.Nakon prvog sloja kad se osuši lagano nakvasi i s 2000 polagano prebrusi pa drugi sloj.Poslije drugi sloj i nakon sušenja origigi boja,u Osijeku u štrosiki 8o kn boca boje u spreju.
Nakon lakiranja par dana nemoj prati auto.
Ako ti je ružine oko ruba nosača brisača moj je prijedlog da rastaviš i izvučeš nosač brisača te da sve to odradiš pa si miran, jer to su mjesta bolesti opela.(rubnjaci,oko farova,oko brisača,na astrama je najgore unutar gepeka oko rupe brisača,osobito na karavankama,......) :bye:
sollo

PostPostao/la zdravo » 11 tra 2015, 16:47

Ako ti nesto takvo nikad nisi radio, odvezi auto majstoru i plati.
A on ce to odraditi kako treba.

BTW sa vodobrusnim, cak i 2000 mozes napraviti veliku stetu na laku i boji.
zdravo
Max speed: 400km/h

PostPostao/la Fegex » 15 tra 2015, 11:04

Ja to rjesavam s bocicom koja ima napred cjevcicu ko igla tanku samo je probusena u nju nalijem farbe i zapunim rupice,ali mozes s tankim kisticem od vodenih boja ili tempera pa isto lagano popunit rupice
Fegex

PostPostao/la mech4tron » 22 tra 2015, 21:52

Fegex napisao:Ja to rjesavam s bocicom koja ima napred cjevcicu ko igla tanku samo je probusena u nju nalijem farbe i zapunim rupice,ali mozes s tankim kisticem od vodenih boja ili tempera pa isto lagano popunit rupice

Jeliii? [emoji57] pa daj onda reci koja je to bocica i cjevcica i kako je toliko tanka? Kucna radinost? Please clarify

use the Force
when the going gets weird,the weird turn pro. Astra G 1.6 16v,Z16XE,2003.,Made in Belgium,3-door hatchback :-)
mech4tron

Vrati se na: Vanjski styling