Skidanje HR nalje

Stilizirane vanjske preinake uključujući aerodinamička pomagala. Ljepota je bitna :)

Moderatori: nsubasi8, stressman

Re: Skidanje HR nalje

PostPostao/la Xecoo » 16 svi 2008, 13:17

Limarski fen ili fen za kosu ( trebat ceš s njime malo više grijati ali ide)! pozz
....: Black Suzy :....
Xecoo
Max speed: 170km/h

PostPostao/la Miljac » 16 svi 2008, 13:35

Natopiti benzinom, ali iz apoteke, ne iz rezervoara i onda strugati polako površinu. Nikakv razrjeđivač ili aceton ne koristiti jer ti lako može nagristi lak.
Miljac
Max speed: 220km/h

PostPostao/la Relja » 16 svi 2008, 14:15

Bude ti zvučalo smješno, ali probaj sa MAJONEZOM. Da, majonezom. Namaži naju i ostavi 5 minuta. Trebala bi sići bez problema. Ja sam tako skinuo brdo nalja sa bivših auta, neovisno o starosti samih naljepnica.

Da, i ja sam se smijo u nevjerici kada mi je to rekao kum koji godinama radi u jednoj autopraoni. Mislio sam da me zajebava. Ali stvar stvarno šljaka :bye:
Astra H 1.6 (115 ks) 08'
Vivaro 1.9 CDTI (100 ks) 05'
Relja
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la laik » 16 svi 2008, 17:26

industrijski fen je tvoje rješenje 100 %. otiđi do obližnjeg limara i nek ti posudi na minutu. kako budeš grijao naljepnicu tako ćeš i ugrijat ljepilo te ćeš moći bez problema skinuti. ako imaš problem s noktima nađi neku pločicu plastike koja nije tvrda kao npr. ona kojom limar nanosi kit. kad je skineš ostat će ti tragovi ljepila koje ćeš skinuti nitro razređivačem. odmah nakon toga operi taj dio gdje je bila naljepnica da ti se nitro ne suši po laku. ostat će ti vjerojatno mala razlika u boji gdje je naljepnica bila ali to riješiš poliranjem
laik

PostPostao/la .:denyzz:. » 07 lip 2008, 23:23

nalja uspješno skinuta, upotrijebio sam malo ajax-a za stakla i WD-40..i novi set noktiju.. :rotfl: Hvala svima na prijedlozima, puno ste pomogli.. Slike uskoro u mojoj garaži..
.:denyzz:.
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la Rojas » 04 ruj 2008, 09:28

Ajax i WD sigurno nece napravit ostecenja na laku? Imam ostatke ljepila nakon skinutog selotejpa, s kojim su mi biseri na svadbi prosli vikend lijepili sra**a po haubi... drugi put skidam haubu s auta prije neg odem na svadbu.
Astra GTC 1.6
Rojas
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la .:denyzz:. » 04 ruj 2008, 11:52

nemaš straha.. upotrijebio sam ajax za grubo skidanje (omekšavanje) nalje, a wd-om sam skinuo ostatke ljepila.. Lakoćom.. Pošto ti imaš samo ostatke salotejpa, možda će ti wd biti dovoljan.. Javi rezultate.. :bye:
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la TomislavDJmc » 12 ruj 2008, 00:09

FLASH 16v napisao:Probaj sa gumom za skidanje naljepnica..imaš pod DIY kak ta guma izgleda, ja sam s njom skidal ostatke ljepila od lajsni i oznaka,naljepnicu hr i sve otišlo dolje jer guma je baš za te stvari :bye:

to potpisujem..guma nije prejaka ak ne pritišćeš jako i ne nabiješ okretaje na bušilici...skida ti sve bez problema...Provjereno i sigurno na raznim bojama i lakovima. Radio sam s tim čak i na friško bojanom autu skidanje obostranih traka i naljepnica...bolje je bilo testiranje i sve je ostalo 1/1 tako da nema bojazni...
Opel Vectra :)
Opel Astra Bertone Turbo coupe vxr edition irmscher uniqe :) by BulicicMotorsport & TH performance
TomislavDJmc
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la Tazz » 20 stu 2008, 00:44

Kad ste vec kod toga kak se skida ona od auto kuce sa nutarnje strane zadnje sajbe?
Sorry kaj upadam!
Astra G 1.7DTI
Astra H 1.6 16v
Tazz
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la .:denyzz:. » 20 stu 2008, 22:34

Po meni je dosta kaj auto ostaviš neko vrijeme na suncu i ona nalja bez problema ide dolje.. Tak sam i ja skinul uspješno, al je bilo ljeto pa bi sad ti mogao imat problema oko sunca.. Zagrij dobro s fenom i skini ko da skidaš flaster..
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la MIRO _KIT_ » 22 stu 2008, 10:08

reflektirajuće nalje se negriju jako nego samo s daljine 30cm inače se mrve tj raspadaju se a kod malog zagrijavanja gornji sloj koji reflektira se razmrvi ali donji dio nalje i ljepilo se daju skinuti,skidao sam sebi s motora 10 nalji i nakraju tek skužio postupak...a s gumom skidaš ostatke ljepila i neoštečuje lak... :bye:
Prodaju se OPC line 1 spojleri za gtc,astru h i lipovi za astru g....
Kupujem neispravne mobitele!!!isplata odmah!!!
MIRO _KIT_
Max speed: 220km/h

PostPostao/la limeni » 27 pro 2008, 16:51

ima li tko kakav još savjet za skinuti naljepnicu sa zadnje šajbe kojom reklamiram prodavača ko da mi je poklonijo auto, dali bi sada po zimi mogao zeznuti šajbu da mi pukne ako ju idem grijati, i da neoštetim grijač šajbe
Astra J SportsTourer 1.7 CDTI 130KS Active
limeni
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la zok » 28 pro 2008, 12:30

ja sam skinuo tako da sam samo potegnuo nalju,ali pazi na grijače dva sam sj***o.
zok
Max speed: 395km/h

PostPostao/la roki_2 » 30 pro 2008, 15:28

promjeni poklopac gepeka :rotfl: :rotfl: :rotfl:

salim se ono sa femom bi trebalo ici ..dobro zagrij i polako struzi i pazi da ne ostetis lak
roki_2

PostPostao/la Tazz » 30 pro 2008, 18:55

Nisam nis grijo sam nisam stuco nokte malo duze i slo je dolje bez beda posle sam sve ocistio sredstvom za staklo i nema problema............. (Nisam naso zadnja vrata u svojoj nijansi boje pa sam ipak krenuo ovo radit :rotfl: :rotfl: )
Astra G 1.7DTI
Astra H 1.6 16v
Tazz
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Vanjski styling