Corsa D - lupkanje u prednjem dijelu auta

Moderatori: baldimor, Jura

Corsa D - lupkanje u prednjem dijelu auta

PostPostao/la srebrnastrijela » 05 srp 2019, 16:38

Prije otprilike mjesec dana prilikom vožnje po gradu počeo sam primjećivati nekakav čudan zvuk za koji sumnjam da dolazi iz prednjeg dijela auta i da je povezan s kotačima.

Zvuk u jednom trenutku zvuči kao da kod okretanja kotača postoji neka prepreka, pa u rotaciji nešto zakvači nešto drugo. Ponekad mi zvuči kao da je nešto otpalo ili otkvačilo, pa visi. Nemam problema pri prelaženju ležećih policajaca. Zagrebačke prometnice su ionako u jako lošem stanju i moj put do posla sve više sliči na off road vožnju, a ne na vožnju gradom.

Uglavnom, zvuk se javlja pri nižim brzinama 20, 30 i već pri 40 km/h nestaje. Na višim brzinama se uopće ne čuje.

Na volanu se ništa ne osjeti. Nikakva vibracija ili otežano okretanje. Barem za sada.

Sumnjao sam i na same kotače. U svibnju sam mijenjao zimski komplet za ljetni komplet kotača i odmah nakon balansiranja i montaže otišao sam na autocestu prema Karlovcu da ispitam kvalitetu obavljenog posla. Nisam imao nikakvih problema (2018. su mi sfušali montažu kotača, pa mi se auto tresao na 110+ km/h).

Bio sam već u dva ovlaštena servisa.

U prvom sam čekao 3 tjedna na termin i onda su na dan servisa pred kraj radnog vremena pogledali ovjes i kotače i rekli da je sve u redu i da se ništa ne čuje.

U drugom servisu sam na red došao u roku dan, dva, ali nažalost opet pred kraj radnog vremena. Dečki su dignuli auto, pregledali kotače, ovjese i tko zna što još. I rekli da nema nikakvog lufta nigdje i da ne vide u tom dijelu auta problem. Serviser koji je isparkirao auto iz radione rekao je da je nešto čuo, pa ako se situacija pogorša, da dođem. Rekao je i da ni on ne osjeti ništa na volanu.

Jučer je u Zagrebu bila malo niža temperatura zraka i činilo mi se da problem lupkanja nije bio tako izražen. Vjerojatno je to moj subjektivni doživljaj ali tako je bilo.

Usput sam pročitao i gomile poruka o stupu volana, letvi volana (i neuspješnim reparacijama, kao i lošim novim letvama volana koje su nakon godine dana počele stvarati probleme te paprenim cijenama izmjene letve volana), tako da mi ni to nije strano u razmišljanjima o problemu kojeg imam s Corsom.

Ima li tko sličan problem s Corsom D?
srebrnastrijela
Max speed: 100km/h

Re: Corsa D - lupkanje u prednjem dijelu auta

PostPostao/la Robert » 05 srp 2019, 18:16

Laički gledano... Letva :(
All we know is he is not the Stig, but he is the Stig's Croatian cousin!
Robert
Max speed: 220km/h

PostPostao/la srebrnastrijela » 06 srp 2019, 14:47

A nadam se da nije.

Jer tada nastaju barem dva velika problema:

1.) Tko će to popraviti? Servisi su nam loši. O kojem god čitam, rijetko koji dobije pozitivni komentar. Prije ili kasnije o svima krenu loši komentari. Bio sam pred koju godinu u jednom našem većem Opelovom servisu u Zagrebu, kada je vlasnik auta došao natrag jer su mu "popravili" ventilator u motoru. Izašao čovjek na cestu s "popravljenim" autom koji mu je počeo signalizirati pregrijavanje. Vratio se u servis, objasnio što se dogodilo, i jednostavno tražio da mu pokažu njegov stari ventilator koji su kakti demontirali. Eh, kako su se odjednom serviseri i svi ostali uzvrpoljili. Da si to to vidio... A decibeli u razgovoru su sami rasli... Jadno.

2.) Kvaliteta letve. Neki kažu, bolje repariraj svoju originalnu (koja će opet otići k vragu za godinu, dvije). Neki kažu, kupi novu. Ako sam kupiš novu, vraćam se na točku 1 - tko će to zamijeniti / popraviti? Ne idem nikakvom pajdinom pajdi i rođaku u trećem koljenu koji se kuži u sve. Hoću stvarni popravak u kvalitetnom servisu i crno na bijelom da je popravljeno. Ako u ovlaštenom servisu tražim novu, odrat će me. Pitat ću na par adresa, pa ću usporediti cijene. Ako mi uopće odgovore.
srebrnastrijela

PostPostao/la ivan_930 » 09 srp 2019, 23:15

Koliko ti ima km Corsa?

Ja još nisam čuo da su D serije imale probleme s letvama. Ovo što po opisu kažeš ja bi rekao da su to balans štange, one su znale otići pa se čuju na nižoj brzini.
Astra F X16SZR -> Corsa D Z14XEP -> Corsa D A14XER-> Corsa E B10XFT

''Smiješite se, to tjera ljude da se pitaju o čemu razmišljate!''
ivan_930
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la Silver Arrow » 11 srp 2019, 22:58

Po tvom opisu ja bi rekao da je pukla opruga ili je otišao ležaj amortizera.
Vectra C 1,9 cdti, karavan, 88 kw - osmi opel.
Silver Arrow
Max speed: 395km/h

PostPostao/la srebrnastrijela » 19 srp 2019, 20:38

ivan_930 napisao:Koliko ti ima km Corsa?

Ja još nisam čuo da su D serije imale probleme s letvama. Ovo što po opisu kažeš ja bi rekao da su to balans štange, one su znale otići pa se čuju na nižoj brzini.

Ima jako malo kilometara - 50000. Vožena 95% po Zagrebu i ostalo po Hrvatskoj na dužim turama ali ne prečesto. Zagrebačke ceste su u jako lošem stanju, pa nije ni čudo da uništavaju aute.

Pokušat ću se sutra dogovoriti s nekim servisom da opet pogledaju auto. Ako treba, idem i izvan Zagreba do neke razumne udaljenosti. Ovo nema smisla. Zbog posla nisam stigao ništa poduzeti u zadnja 2 tjedna ali sada moram.
Zadnja izmjena: srebrnastrijela; 19 srp 2019, 20:41; ukupno mijenjano 1 put/a.
srebrnastrijela

PostPostao/la srebrnastrijela » 19 srp 2019, 20:40

Silver Arrow napisao:Po tvom opisu ja bi rekao da je pukla opruga ili je otišao ležaj amortizera.

Hvala i tebi na pokušaju dijagnosticiranja problema. Pokušat ću otići u treći servis. Glupo je da ja njima govorim u čemu je problem ali će izgleda biti tako.
srebrnastrijela

Vrati se na: Corsa D