lampica ulja!!!!

Moderatori: baldimor, Jura

lampica ulja!!!!

PostPostao/la hypnottic » 06 vel 2007, 22:53

eto kako sam u prijasnoj temi http://www.opelclub.hr/forum/viewtopic.php?t=9878 (veliki gubita ulja u motoru) naveo svoji problem...sda se pojavio novi problem...naime koliko god mi auto gubi ulje ja nastojim uvijek da auto ima ulja...i ima ga ali sda mi se javlja problem da mi se pali lampica od ulja...prvo sam provjerio ima li ulja i motor ima ulja...ali problem je u tome da li lampica treba goriti stalno ako nema auto ulja bez obzira da li stojim da li je auto u leru ili se vozi...ali lampica se upali tek nakon nekoliko minuta voznje...zatim kada stanem ona lagano treperi dok ne postigne konstantno gorenje...zatim dam malo gasa u leru i ona se ugasi...pustim gas ona se opet polako pali...pa npr...krenem on se takodjer ugasi i kada u voznji stisnem kvacilo ili ga stavim u ler ona se takodjer pali iako se suto krece ali u leru...jel ta lamica imam veze s jos kakvim djelovima motora ili samo s ulje u motoru...jel mozda otisao kakav senzor...di se ona nalazi kako da ispita da nije on mozda riknuo....??? i usput da li da se pojavi bilo kakva greska na motoru kao naprimjer ta lampica da li bi se trebala i upaliti ona mala zuta lampica s onom munjom ili se ona pali ako je samo do elektronike...

molim vas pomozite jer mi auto treba ....cesto sam na putu..a bez njega nemogu nis....auto je opel corsa 2000g 1.2 16v 2000edition
za lepršav hod i sjaj u ocima koristite kozmetika TUBORG
hypnottic
Max speed: 50km/h

PostPostao/la stressman » 07 vel 2007, 02:11

Hm, kad se zagrije, ulje postane rjeđe, pa pumpa ulja na nižim okretajima ne puni ni tih 0,5-1 bar koliko treba biti na radu u leru. Koje ulje ti je u autu i kad si ga mijenjao? Koliko km ti je auto napravio i da li je ikada mijenjana uljna pumpa?
das "C" projekt

VW Scirocco '84. - daily beater
stressman
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la domagoj » 07 vel 2007, 08:32

Po tome je otišla ili uljna pumpa pa ne daje dovoljan pritisak ulja ili je otišao senzor pritiska ulja, što je jednostavnija opcija.
Hitno majstoru, ne vrijedi riskirati oštećenje motora pa možda i njegovo zaribavanje.
Koje god da je ulje unutra, pumpa mora normalno podmazivati i ne smije javljati grešku, ako je ispravna.
ex. Corsa 1.7 CDTI
sad Vectra 1.9 CDTI karavan
domagoj
Max speed: 170km/h

Re: lampica ulja!!!!

PostPostao/la OPELCOMBO » 07 lip 2019, 16:49

upali mi se lampica cim upalim auto.

ne dimi ,motor uredno radi, čak mi ni ulja nije potrosilo puno.

jos ovaj u servisu nije mogao ponistiti tu grešku

hvala vam nadam se da nije ono najgore
OPELCOMBO

PostPostao/la opelijander » 07 lip 2019, 17:22

moguce da su ti osli leteci lezajevi !
opelijander
Max speed: 220km/h

PostPostao/la Silver Arrow » 08 lip 2019, 21:12

Ja bi prvo zamijenio indikator ulja.
Vectra C 1,9 cdti, karavan, 88 kw - osmi opel.
Silver Arrow
Max speed: 395km/h

Vrati se na: Corsa C