Astra gtc 1.6 85kw problem prilikom paljenja

Moderatori: baldimor, Kiščina

Astra gtc 1.6 85kw problem prilikom paljenja

PostPostao/la gunnysha » 04 ožu 2018, 02:57

Pozdrav raja,ja se izvinjavam zbog otvaranja nove teme,mozda ima slicna,ali zaista mi je hitno i molio bi ako se neko suocio s ovim problemom kao kod mene da pomogne ili da dobijem neki koristan savjet sta da uradim...

U pitanju je astra gtc 1.6i 85kw 2008 god,imam problem prilikom paljenja i to ne stalno vec odredjeno vremenskim temperaturama,znaci kad je temp preko 10 stepeni ili malo toplije imam tad problem,auto ne upali iz prvog puta,prvi i drugi put je verglanje i onda 3 put upali tesko nekad upali i iz 2 pokusaja uz duze verglanje i kad auto upali onda osjetim nemiran rad,neko podrhtavanje i pali se lampica baterije i pritisnem malo gasa i nakon nekoliko sekundi auto je ok,i palit ce neki 4,5h bez problema i ako stoji duze da se nije palilo a temp je do 15 stepeni opet isto,dok u voznji nemam problem ni sa vucom ni palenjem lampice,medjuvremenu sam uradio dijagnostiku i pokazalo mi je gresku PO597 termostat cirkulacije rashladnog sredstva,ali taj lik sto mi je radio dijagnostiku kaze ja cu obrisati gresku pa dodji za sedmicu dana,ako pokaze istu tu gresku kao to je 100%,tako ja se raspitao i odem do drugog mehanicara kaze mi mozda je senzor koji je na termostatu mozda je on,a ne termostat i posto je jeftino zamjenim samo senzor,ali opet isto se nastavlja,ali posto je zima i nisam imao s paljenjem problem jer je temp uvijek ispod 10 stepeni sve do prije par jutara gdje je temp bila u minusu do 15 stepeni,ali sad problem s minusom malo vecim,prvo jutro -13 auto normalno upalilo i ajd da odradi malo,kontam da krenem i dam gas,nista,auto ne prima gas vec kako dam gas auto pocinje nemirno raditi,podrhtavati i pocinje se paliti lampica baterije i obrtaji padaju i auto se gasi,tako 3,4 puta upalim i dam gasa malo,auto ponavlja isti taj problem,nema snage,obrtaji padaju,gas ne prima,jos kad stisnem ga padaju obrtaji i gasi se i onda upalim opet i iskljucim sve,ne diram nista i pustim da radi 10,15 minuta i odjednom proradi,osjetim drugi rad motora,auto ima snaga,prima gas,sve kao da nista nije bilo i nemam problema vise sve do drugo jutro kad je bio manji minus -11,opet isto,ostavio da odradi 10,15 minuta i sve ok,drugi dana bili su manji minusi oko 6,7 i nisam imao vise problem,ali eto ide proljece i temp ce ici gore opet onaj prvi problem na plus temp,nezz jesam li dobro objasnio,ali jel neko imao slican problem,neki savjet,posto mi ovaj lik tvrdi da nije termostat i da to nema veze s ovim problemom,da cujem nekog od vas.
gunnysha
Max speed: 50km/h
Max speed: 50km/h

Vrati se na: Astra H