Astra H - motorić za promjenu smjera ventilacije

Moderatori: baldimor, Kiščina

Astra H - motorić za promjenu smjera ventilacije

PostPostao/la Zwerko » 06 stu 2019, 14:08

Pozdrav ekipa
Doslo hladnije vrijeme i potreba da se ujutro usmjeri ventilacija na prednju šajbu. Ali naravno to ne radi, ostalo u smjeru ravno jos od ljeta. Ne cuje se nikakav zvuk motorica niti šaltanja smjera gore/naprijed/dolje. Na displeju uredno pokazuje gdje bi trebalo puhati. Procitao sam i ovu temu: viewtopic.php?f=81&t=40937
Morao sam to sinog osposobiti pa sam skinuo pretinac rukavica, sve je ok, 2 motorica, desni je za recirkulaciju, on radi ali je potrgana osovina/plastika, ali jos uvijek zatvara. Lijevi motoric neznam jel radi, pretpostavljam da je on za toplo/hladno. Moj problem se nalazi s druge strane konzole, ispod volana, taj bijeli disk se ne miče. Jedino mi je rjesenje bilo olabaviti šarafe koji drže motoric da na silu ne potrgam zupcanike i rucno namjetiti smjer koji mi treba. Slika: https://photos.app.goo.gl/GqqpmCsGfFrogzBB9

Pitanje: kako ispitati taj motoric jer koliko vidim ima 4-5 zica kaj idu u njega. i kako se to uopce sluzbeno zove, kako da ga trazim u trgovinama/ebay/amazon

Hvala na odgovorima
Zwerko
Max speed: 100km/h

Re: Astra H - motorić za promjenu smjera ventilacije

PostPostao/la astraos » 06 stu 2019, 23:06

Pročitaj moja zadnja dva posta na ovoj temi viewtopic.php?f=81&t=65600&p=7807127#p7807127 mislim da je kod mene bio isti problem, tamo i imaš sliku tog motorića i prema tim podacima bez problema možeš naći drugi.

Ništa nećeš čuti ako je zapeo, odnosno dok ne izvadiš i vratiš osigurač koji se nalazi u gepeku, u uputstvima imaš koji je točno osigurač. Treba sve rastaviti, podmazati i vratiti nazad, naravno ako motorić radi i ništa nije polomljeno.
Astra H 1.6 A16XER
Astra J 1.4 B14XER
astraos

PostPostao/la Zwerko » 09 stu 2019, 21:34

Hvala, krenut cu od tih osiguraca pa dalje sta bude
Zwerko

PostPostao/la Zwerko » 10 stu 2019, 19:10

Pregledao osigurače, svi su ok. Situacija se malo iskristalizirala, Kad dam kontakt nakon duze pauze( 10 min ) motorići se pokrenu, među njima i ovaj od smjera puhanja, ali to je samo kao neko početno namještanje, priprema za rad. U tom namještanju vrti se i lijevo i desno. Pokušao sam ga zaustaviti prstima ali nisam uspio-znaci snage ima. Nakon toga motorić ne reagira na okretanje kotačića za izbor smjera puhanja.... Dok ne otkrijem u cemu je problem motoric sam odvojio od zupcanika, sad umjesto elektronskog upravljanja imam manualno :rotfl:
Zwerko

PostPostao/la cobra » 10 stu 2019, 19:54

Mozda je problem u samom kotacicu(srednjem)

Poslano sa Samsung uređaja koristeći Tapatalk
astra GTC 1.6 16v cosmo/prodano
vectra c 1.9 CDTI 110kw cosmo/prodano
vectra c 1.8 16v 103kw elegance/u upotrebi
cobra
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la astraos » 10 stu 2019, 23:04

Tako je, problem ti je u tom srednjem kotačiću i onoj plastičnoj vodilici, ona ti je ispala i sada zapne pa se više ne vrti dok ne izvadiš i vratiš osigurač ili ga kao ti ostaviš malo duže vremena pa ponovno daš kontakt. Mislim da imaš dvije bijele plastične šipkice koje idu po tom kotačiću i one znaju ispasti. Provjeri kako stoje, vrati ih nazad i dobro podmaži sa silikonskim sprejem. Glup je dizajn i nitko to ne podmazuje jer se niti ne vidi dok se dolje ne zavučeš, dobra stvar u svemu tome je što se to sredi bez problema, odnosno bez nekog troška.
Astra H 1.6 A16XER
Astra J 1.4 B14XER
astraos

PostPostao/la Zwerko » 13 stu 2019, 10:00

Neznam vise, vrlo vjerojatno je riknuo modul upravljanja klimom, onaj na centralnoj konzoli sa 3 kotacica. Na GIDu on sve super prikazuje, ali fizicki ne daje signal motoru da se pomice. Jer motoric ne reagira iako nije ni pod opterecenjem, odvojen od onog velikog zupcanika.... Zasad cu to ostaviti tako kako je, namjestio sam da puše po šajbi i to mi je sad jedino bitno iducih par mjeseci.
Zwerko

Vrati se na: Astra H