Astra G - EGR P1405 i potrošnja ulja

Moderatori: baldimor, Kiščina

Astra G - EGR P1405 i potrošnja ulja

PostPostao/la opel_lika » 06 svi 2020, 15:00

Ovako, na Astri otkad sam je kupio (polovnu) imam probleme s EGR-om. Ranije sam imao redovito one greške 0400 i 0401. Čistio ali nije bilo učinka, svako malo bi se događalo da se auto počne gušiti ili gasiti u leru.
Zamijenio sam ventil novim (neki zamjenski), pri čemu više nema problema s gušenjem i gašenjem, ali sad se pojavljuje greška P1405, s tim da se s vremena na vrijeme sama ukloni pa opet pojavi (dok je ranije 0400 bila konstantna). Ima li tko neki savjet ili moguće rješenje? Inače, čini se da u malim okretajima motor baš nije živahan (prije ove Astre imao sam istu takvu, razlika što je ova s Z14XE motorom a prijašnja ne, ali ona je bila i u manjim okretajima dosta življa).

Drugi problem je prevelika potrošnja ulja. Gumice ventila su mijenjane jer su nedavno progorjela dva ventila pa se usput s ventilima promijenile i sve gumice, ali potrošnja se ništa nije smanjila. Mehaničar koji je radio tvrdi da ne vjeruje da bi promjena karika išta pomogla. Što još može biti uzrok prevelike potrošnje ulja? Auto je prešao 214000 km.
Astra G 1.4 16V Comfort
opel_lika
Max speed: 50km/h

Re: Astra G - EGR P1405 i potrošnja ulja

PostPostao/la opel_lika » 22 svi 2020, 16:33

Zar nitko baš nikakvu sugestiju?
Astra G 1.4 16V Comfort
opel_lika

PostPostao/la Perinho » 22 svi 2020, 21:47

Koliko ti potrosi ulja?

Moguce je ako se motor bio pregrijao da su se blok malo uvio pa ti cilindri vise nisu tocno okrugli bego su dobili malo elipsasti oblik, tu stvarno ne pomaze promjena karika.

Iako mislim da 2-3 litre na 10.000 km nije neka velika potrosnja s kojom se ne moze zivjet, ipak ti motor ima vise od 200kkm.
Perinho
Max speed: 300km/h

PostPostao/la opel_lika » 25 svi 2020, 09:15

Može li se to potencijalno uvinuće bloka i cilindara kako utvrditi? Je li se pregrijao teško je reći budući da nisam prvi vlasnik. Dok je kod mene nije se pregrijavao, ono, kad se vozi u brdima zna kazaljka temperature prijeći onu polovicu, ali teško da je 100 stupnjeva dosegao, kamo li prekoračio (na tehničkom u povišenom hodu nije bilo preko 95). Antifriz ne gubi, ali opet kažem, nisam mu prvi vlasnik. Termostat je original njegov tvornički, a tako mi i hladnjak djeluje da nije mijenjan, a najčešće to budu uzroci pregrijavanja (šupalj hladnjak ili termostat ne otvara). Jedino za brtvu glave nisam siguran je li dirana.

Što se tiče ulja, više je od tih 2-3 litre tako da je ipak malo previše. Uzeo sam ga kad je imao manje od 180tkm a i tad je toliko trošio.
Astra G 1.4 16V Comfort
opel_lika

PostPostao/la Perinho » 25 svi 2020, 22:49

To se moze utvrdit samo da se motor otvori i izmjere cilindri, mislim da ti je pametnije naci drugi takav motor nego na tom radit generalnku jer bi te prava generalka kostala vise nego ti auto vrijedi.

Koliko je taj tvoj majstor pouzdan?
Perinho
Max speed: 300km/h

Vrati se na: Astra G