Zamjena prednjih zvučnika Astra F (DIY)

Ovdje možete prezentirati vaše projekte prerade na ljubimcu

Moderator: Kiščina

Zamjena prednjih zvučnika Astra F (DIY)

PostPostao/la MarkoO » 28 pro 2014, 15:37

Evo kako sam u svojoj Astri zamijenio zvučnike u prednjim vratima, možda ste znali za ovaj "trik", možda i niste, u svakom slučaju evo ideje.

Zvučnik u vratima nije standardan, on ima svoje kućište u koje je integriran i rupe na vratima koje odgovaraju tom kućištu i niti jednoj standardnoj veličini zvučnika.
Slika
free photo upload

Međutim uz malo rezanja u ovo se kućište može ubaciti 13cm zvučnik jer mu točno odgovara.

Kao prvo, membranu je potrebno izvaditi, odrezati, iščupati...

S druge strane zvučnik izgleda ovako...
Slika
hosting image

Ove plastične "nosače" magneta je potrebno redom odrezati što bliže rubu kućišta, ja sam to radio ovim vrlo korisnim alatom...
Slika

Princip je isti kao zubarska "bušilica", držite je u ruci kao olovku i to vam omogućava da brusite i režete u svim mogućim položajima.

Tvornički konektor na kućištu sam ostavio, preko čega ću kasnije spojiti zvučnik, jer Astrin konektor koji dolazi u vrata, nije standardni.

Kada ste ovo sve odradili samo probušite rupe za zvučnik u kućištu, spojite ga s tvorničkim konektorom i to je to!

Kako izgleda gotov "proizvod" vidite na slikama ispod...

Slika
image hosting over 10mb

Slika
pictures upload

Nemam slike samog postupka rezanja, no nadam se da ste manje više shvatili poantu... :cita:

Sretni blagdani!
MarkoO
Max speed: 170km/h

Vrati se na: DIY - Tuning