DIY popravak grijača kabine

Ovdje možete prezentirati vaše projekte prerade na ljubimcu

Moderator: Kiščina

DIY popravak grijača kabine

PostPostao/la sollo » 19 lis 2014, 22:42

znači pošto je procurio vrijeme je za popravak ili zamjenu,ja sam se odlučio za popravak.
1. prvo treba rastaviti konzolu između sjedala koja je spojena sa pet vijaka:

Slika

2. otpustite četiri vijka koja drže poklopac grijača,na slici su dva vidljiva (plavo) a dva ne.Ovako izgledaju ključ 5,5
Slika

Slika

3. odvojite tri vijka koji drže središnju konzolu kako bi lakše izvukli poklopac na slici gore plavo.ključ 13

4. izvucite lagano poklopac jer u njemu sigurno ima vode,ili lišća.

Slika

5. u prostoru motora odvojite crijava vode od cijevi grijača dvije spojnice,lagano povlačite kako nebiste bili mokri.

6. povucite grijač iz ležišta van.

Slika

7. postavite grijač na pritisak vode,ja sam stavio na slavinu,jednu stranu dovod vode,a drugu sam začepio sa pluto čepom i oblijepio,i pri pritisku izlazi pjena na pukotinu

Slika

To je to što se tiče rastavljanja grijača,slijedi krpanje tj. lemljenje.Kako nisam do sada to radio var mi nije najljepši al drži..

1. Dobro očistite površinu koju će te lemiti.
2. prije lemljenja ugrijte pečnicu i radijator stavite da se sva voda osuši ,kako nebi bilo problema kod lemljenja
3.Namažite površine lem masom i isušite
4. lemilicom zagrijavajte lem te spajajte po grijaču

Slika

Kad ste sve to odradili ponovo spojite na pritisak i ako je sve ok obrnutim redosljedom vračajte nazad.

Alat i pribor: gedora broj 13,mala gedora 5,5,kombinirke,odvijač,lampa za akumulator ako nema svjetla,i predlažem ako imate stari još dobar akumulator neprodavajte ga već koristite u radovima.

Slika
za popravak:lemilica (moja je vjerovatno iz doba kad je izmišljena struja),lem masa,lem

Slika

I to je to,ak negdje zapnete pitajte..
sollo
Max speed: 220km/h

Vrati se na: DIY - Tuning