corsa d, usmjerivaci zraka popravak- DIY

Ovdje možete prezentirati vaše projekte prerade na ljubimcu

Moderator: Kiščina

corsa d, usmjerivaci zraka popravak- DIY

PostPostao/la bambuchko » 21 lip 2013, 23:04

eo vec duze vrijeme vodim bitku s tim usmjerivacima, danas uhvatih malo vremena pa se malo poigrao
skidanje, najprije treba skinuti obruc, sarafcigerom/odvijacem/kaacavidom iznutra oslobodimo obruc i tada s vanjske strane prstima odvajamo ukrug:Slika
Slika
nakon toga vadimo horizontalna perca i pazimo na okomitu poveznicu
Slika
Slika
ostatak izvadimo istovremenim oslobadjanjem 4 kopcice(vidljiva pozicija i nacin drzanja)
izvadimo kotacic za lijevo/desno
Slika
Slika
Slika
sad izvadimo okomita perca, ja sam vadio jedan pa obradio dosjed, vratio natrag pa drugi...
obraditi treba ovu debelu rupu nekim staarim nozem ili skalpelom, netreba puno samo malo "liznuti" ukrug
Slika
Slika
nakon tog "zahvata" te okomice se puno lakse pomicu.
slijedi sklapanje, sklapa se sve vani na stolu, stavlja se horizontala i pincetom se namjesta vertikalna poveznica
horizontale imaju sa straznje strane jedan stift na koji se stavlja vertikalna poveznica, svaka horizontala se stavlja obrnuto od predhodne, znaci ako krenemo od gore, prvu recimo stavimo tako da stift gleda udesno iduca ide tako da stift gleda ulijevo itd...
nako smo sve horizontale namjestili/ne psovati previse :) )stavljamo obruc i sve skupa samo utaknemo natrag na mjesto
Slika
Slika
Slika
ja sam sva 4 obradio u nekih pola sata i mogu reci da se sad fino vrte za razliku od prije kad nisam uspio ni jednom otvorit pa zatvorit s onim gumbicem jer bi se makar jedan izmaknuo.
nadam se da slike nisu prevelike za forum, a nisam negdje pogrijesio s postanjem, te, naravno, da ce nekome pomoci!
z-101,
kadett C,
z-850,
yugo 55,
p305,
p305,
VW t3
nissan sunny,
f tipo,
VW touran
bambuchko
Max speed: 170km/h