DIY: Daljinsko zaključavanje Corsa B

Ovdje možete prezentirati vaše projekte prerade na ljubimcu

Moderator: Kiščina

DIY: Daljinsko zaključavanje Corsa B

PostPostao/la corsa_gsi_PU » 22 svi 2013, 20:40

Montiranje daljinskog zatključavanja na Corsu B sa već postojećom instalacijom od centralnog zaključavanja potrebno je:
1. malo dobre volje
2. malo slobodnog vremena
3. i nekog osnovnog alata
-križni odvijač
-torex T25
-ispitivač
-klješta za stiskat stopice (ovisno kako želite spajat žice, ja sam sa stopicama pa sam koristio i klješta za njih, može se i lemit, može se samo zafrkat :pointsmile: u najgorem slučaju, može se sa stezaljkom spajat itd.)
-špic klješta
-klješta za skidat izolaciju
-izolirka
-mali običan odvijač
... možda i čekić kad popi*dite... :-D :evilgrin:

Slika

Slika

Pa počnimo:
Prvo se trebaju skinut mali poklopci koji skrivaju vijke u pragu, uz pomoč malog običnog odvijača, zatim odvrnut vijke sa torexom t25 koji drže plastiku.

Slika

Zatim sa križnim odvijačem skinut vijak koji drži policu kod suvozačevih nogu, postoji jedan vijak križni

Slika

i jedan koji je meni falio ali je plastičan i treba veči običan odvijač ako se ne varam.

Slika

Jedan križni vijak drži još bočnu plastiku.

Slika

Zatim treba skinut tri vijka jedan metalni i dva plastična sa ključem 10 koji drže nosač di su u mom slučaju pričvrščeni nekakvi releji zeleni i ljubičasti da bi se došlo do modula od centralnog koji se nalazi ispod spužve.

Slika

Vidi se metalni vijak i plastični još je jedan plastični iza tepiha.

Da bi se skinuo modul treba ključ 7, pričvrščen je sa dva vijka iza spužve.

Slika

Slika

Zanemarite ovu žicu sa osiguračem, to je slikano nakon šta je sve spojeno.

E sad je sve dostupno i treba spojit žice od daljinskog.

Slika

U mom slučaju daljanski ima više opcija a ja sam iskoristio samo neke,

Slika

višak žica sam uklonio.

Slika

Slika

Za spajanje se koristi shema negative trigger.

Slika

Znaci na crvenu žicu od modula KIEKERT spoji se crvena žica sa modula od daljinskog (to je +, stalno napajanje).

Žutu, žuto/crnu i crnu žicu sa modula od daljinskog spoji se sa jednom stopicom i nju zavrne na metalni vijak koji je u doticaju sa golom šasijom auta (znači to je masa ili -).

Slika

Bijelu žicu sa modula od daljinskog spojit na smeđe/bijelu.

Bijelo/crnu žicu sa modula od daljinskog spojit na smeđe/crvenu.

Slika

Napomena, po shemi bijela je lock signal a bijelo/crna unlock, međutim na modulu KIEKERT kad sam sa ispitivačem koji je sa štipaljkom bio spojen na masu dirnuo smeđe bijelu žicu ona je otključavala a crveno/smeđa je zaključavala i logički trebalo je spojit bijelu i smeđe/crvenu i bijelo/crnu i smeđe/bijelu, ali onda mi je na daljanskom tipka za zaključavanje otključavala i obratno pa sam samo zamijenio žice, kao što sam gore napisao. I još jedna stvar sa ispitivačem sam također mogo zaključat pomoču žuto/crvene i prvi put sam tako spojio, i zgorio osigurač, i kasnije cak i modul KIEKERT :blond: :sad: .

Zato pazite!

>>>>>>>> Slika <<<<<<<<<

Da bi žmigavci zablinkali kad se otključava/zaključava treba spojit i ostale žice.
Jednu smeđu žicu sam spojio na crno/zelenu žicu od prekidača za palit sva 4 žmigavca, drugu smeđu na crno/bijelu žicu na istom prekidaču.

Slika

dalje nisam slikao :sad: , ima zezancije za doci do prekidaca, možda i najviše posla, spojio sam sa dvije stopice kao i žice od signala za otključavat/zaključavat. Nije bitno koja smeđa žica ide na zeleno/crnu i bijelo/crnu žicu...

I onda se sve to lijepo nazad složi. :vruce:

Slika

Postoji još mogučnosti koje podržava moje daljinsko ali mi nije bilo potrebno pa nisam spajao a nesto se i ne može, valjda, nisam probavao i niko mi nije nista napisao u topicu u kojem sam tražio pomoč i savjet, zato se nadam da će ova tema nekom dobro doći i da neće bit problema, naravno sve radite na svoju odgovornost i ne odgovaram za nikakve posljedice koje se mogu desit.
corsa_gsi_PU
Max speed: 220km/h

Re: DIY: Daljinsko zaključavanje Corsa B

PostPostao/la Firefox007 » 18 lip 2015, 08:30

ajde da dignemo malo temu iz mrtvih...

Prvo:...HVALA corsa_gsi_PU na ovoj temi, puno mi je pomogla....

Jučer sam spoji daljinsko sa alarmom na corsu B, nakon dva popodnevna i fala bogu sve radi, ali nisam znao koja žica na autu se koristi za automatsko podizanje prozora kod zaključavanja,
pa ako netko zna ili ima shemu onog KIEKERT-a što upravlja centralnim zaključavanjem, neka ju pošalje.

Puno mi je pomoglo kod montaže što sam već imao ugrađen stariji tip alarma META SYSTEM i njegovu shemu.
Obzirom da mi je ostao jedan daljinski koji jedva radi, odluka je pala na kompletnu zamjenu.
Nažalost kopiranje daljinskog od META sistema košta više od kompleta novog daljinskog sa dva flip ključa.
Firefox007
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

Re: DIY: Daljinsko zaključavanje Corsa B

PostPostao/la corsa_gsi_PU » 09 stu 2015, 18:48

uhhh staroo, nema na cemu, posto se sad vozi astra gtc imat cu ja nekih pitanjca pa mozda i ti mni pomognes... za prozore nebih znao...
corsa_gsi_PU
Max speed: 220km/h

Vrati se na: DIY - Tuning