Originalni Opel tepisi - kvaliteta nikakva...

Preinake ljubimca iznutra, od otirača do krova!

Moderatori: nsubasi8, Kevin

Originalni Opel tepisi - kvaliteta nikakva...

PostPostao/la Josip_NZ » 11 tra 2019, 19:35

Prosle godine u svibnju sam odlucio kupiti tekstilne tepihe (za razliku od gumenih koji su dosli uz novi auto) i kod lokalnog Opel dealera su mi ponudjene dvije opcije; obicni i "luksuzni"... pa sam se odlucio za ove druge, nesto skuplje... 413 kuna... cekao par dana i prezeo ih te instalirao u vozilo te koristio do kraja listopada...

...kada sam zamijetio da se na vozacevom tepihu nalazi prilicno ostecenje u vidu istrosenog "ojacanog" sloja na mjestu gdje vozac drzi petu.

Slika

Kada bi mi to bio prvi (a ne valjda 20-ti) auto u zivotu mozda bih i pomislio da je normalno davati svake godine 400 kuna za nove tepihe, ali tepisi koje koristim na drugim automobilima (i koje sam prije koristio na prethodnim) mi kazu da ti tepisi znaju nadzivjeti i same automobile, pa sam se odlucio ove reklamirati... prvo kod dealera gdje sam kupio te tepihe (i sam auto), a nakon sto to nije urodilo plodom onda sam se obratio i direktno Opelu... i u oba slucaja je bio isti odgovor - a ja ga jednostavno moram podijeliti s Vama:

"...što se tiće Vaše reklamacije na tepihe se definitivno radi o habanju/eksploataciji i da se materijal istrošio točno na mjestu gdje ide cipela odnosno gdje se drži peta. Garancija od Opela kao proizvođača nije moguća, jer proizvođač daje garanciju na samo vozilo, a ne na dodatnu opremu. Ukoliko želite više informacija, sugeriramo da kontaktirate ponovno <prodajno mjesto> gdje su tepisi kupljeni te pitate da li proizvođač od kojeg su tepisi nabavljeni daje garanciju, ukoliko se radi o nekom drugom proizvođaču."

...drugim rijecima, ja sam kriv jer sam na tom mjestu drzao petu...

Uglavnom, htjedoh samo i ponekog korisnika ovog foruma upozoriti na cinjenicu da originalni tepisi kupljeni kod ovlastenog dealera nisu jamstvo ikakve kvalitete... nema vise ono: idem ustedjeti novce pa kupiti neoriginalne za 100-200 kuna, umjesto dati 400 kuna za originale koji su mozda i kvalitetniji, ali bolje kupovati ove jeftinije vise puta... i tako to...

Ja sam, sada vec iz zabave, narucio originalne tepihe od Fiata (s ozbirom da je Opel Combo rebrandani Fiat Doblo) s natpisom "Doblo" i samo za test cu dati 355 kuna za taj set originalnih Fiat tepiha samo da usporedim koliko ce i ti izdrzati... a ako i ti izdrze pola godine onda cu dogodine naruciti neko smece iz Kine ili tako nesto... za max. 100 kuna... :-)
Josip_NZ
Max speed: 50km/h

Re: Originalni Opel tepisi - kvaliteta nikakva...

PostPostao/la cobra » 11 tra 2019, 21:29

Ja ti mogu samo recu da imam orginalne opelove kupljene sa vectrom,koji ce sad biti 12g.i 82tkm. Jedino se vidi malo habanje od pete ispog gasa. Vjerujem da takvih vise nema u prodaji [emoji16]

Poslano sa Samsung uređaja koristeći Tapatalk
astra GTC 1.6 16v cosmo/prodano
vectra c 1.9 CDTI 110kw cosmo/prodano
vectra c 1.8 16v 103kw elegance/u upotrebi
cobra
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la Josip_NZ » 11 tra 2019, 22:22

cobra napisao:Ja ti mogu samo recu da imam orginalne opelove kupljene sa vectrom,koji ce sad biti 12g.i 82tkm. Jedino se vidi malo habanje od pete ispog gasa. Vjerujem da takvih vise nema u prodaji

Zato kazem... mislim da je logicno reklamirati tepihe nakon pola godine - ali valjda dolazi neko novo vrijeme... novi standardi... novi pogled na kvalitetu...
Josip_NZ

PostPostao/la mislav_os » 12 tra 2019, 11:28

Moji originalni se za sad drže, ali u autu su 6.mj. jer u zimskom periodu imam gumene (Gledring)

Note 8 via Tapatalk
Astra J 2.0 CDTI Exclusive
mislav_os
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la Josip_NZ » 12 tra 2019, 18:43

mislav_os napisao:Moji originalni se za sad drže, ali u autu su 6.mj. jer u zimskom periodu imam gumene (Gledring)

Ja sam krajem 2017-te kupio novi auto... i dobio sam ga s gumenim tepisima...
...i onda sam pocetkom svibnja 2018-te kupio originalne tekstilne tepihe u ovlastenom opelovom servisu... i krajem listopada skuzio da je onaj ojacani dio vozackog tepiha prilicno unisten odn. potrgan... dakle, cca. pola godine nakon kupovine...

Slika se vjerojatno moze vidjeti na ovom linku: https://www.dropbox.com/s/gkh3rd9uvcnes ... h.jpg?dl=0

jutros sam podigao novi komplet tepiha u AutoCommerce-u s Fiat-ovim logotoipom... pa cu imati iskustvo i s tim kompletom... makar mi se cini da je iz istog izvora... samo sto na ovom opelovom pise "Combo" (412 kn) a na ovom Fiatovom pise "Doblo" (302 kn)... u svemu ostalom mi se cine identicnima... ali do jeseni cu znati...

kazem, ako ovi prodju isto, onda slijedece godine narucujem neko smece za 100 kn... i vjerujem da ce mi izdrzati kao na ostalim automobilima - barem 5-6 godina...
Josip_NZ

Vrati se na: Unutarnji styling