Vectra C vuče u stranu

Sve vezano uz držanje ceste

Moderatori: stressman, Vjeko

Vectra C vuče u stranu

PostPostao/la Fili339 » 16 lip 2019, 18:45

Pozdrav!
Pročitao sam dosta tema i objava na forumu na ovu temu no gotovo nigdje nije napisano kako je problem riješen.

Situacija je sljedeća; radi se o Vectri C gts iz 2008, 1.9 cdti 88kw, 180000km. Nedavno sam ju kupio, s autom je sve ok samo ima taj problem što lagano vuče u desnu stranu.
Dakle kod vožnje na ravnoj cesti uvijek moram volan lagano držati ulijevo da bi išao ravno. Također kod prijelaza preko neke grabe ili ležećeg, volan uvijek lagano skrene u desnu stranu. Ne radi se o "torque steer" jer se ne događa samo kod ubrzavanja nego konstantno.

Bio sam na optici, provjerili su, nisu ni radili nikakvo podešavanje jer je optika savršena. No, kad je bio gore na dizalici za optiku (s onom pokretnom podlogom ispod prednjih kotača), majstor je primjetio da kad volan okrene ulijevo i pusti ga, vrati se najnormalnije na sredinu. No kad ga okrene desno i pusti, volan se ne vraća u sredinu nego ostaje lagano okrenut udesno. Kaže da je moguć neki problem s servom ili letvom volana.
Kad su ga skinuli s optike, rekao je majstor da to što vuče u desno može biti i zbog guma pa je zamijenio prednju lijevu i desnu i rekao ako nakon toga bude isto, da je sigurno neki mehanički problem s volanom ili je negdje udareno s kotačem pa se nešto oko kotača oštetilo i zato vuče.

Dakle optika i gume su dobri. Auto je kupljen od prvog i poznatog vlasnika i znam 100% da nikad nije bio u bilo kakvoj nesreći.

Postoji mogućnost da se to dešava zbog nekog jačeg udarca s kotačem, penjanja na rubnik i sl.?

S obzirom da su ti dijelovi (servo, letva volana i sl) dosta skupi, ne isplati mi se ići sistemom eliminacije i mijenjati to sve, jer bi potrošio puno love i pitanje dal bi riješio problem.

Zanima me ako je netko od vas imao slična iskustva i kako ste riješili problem?
Vectra C 1.9 GTS >19'
Astra G 1.6 <19'
Fili339
Max speed: 50km/h
Max speed: 50km/h

Re: Vectra C vuče u stranu

PostPostao/la alfini0507 » 17 lip 2019, 01:22

Ja sam imao slican problem sa Vectrom B... Uzrok su bili srafovi koji drze letvu volana... Oni su bili popustili a od 3 odlaska kod majstora niko to da primeti...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
alfini0507
Max speed: 170km/h

Vrati se na: Ovjes, upravljanje, kočnice i kotači