Eibach Pro-Kit

Sve vezano uz držanje ceste

Moderatori: stressman, Vjeko

Eibach Pro-Kit

PostPostao/la kovle » 05 svi 2018, 22:33

Vozim Astru H Hatchback 1.6 tp iz 2004. Dotrajali su mi zadnji amortizeri, tako da uopste ne umiruju oscilacije preko uvala na putu, vec auto previse pliva. Desava se i da ako sedne samo jedna osoba na zadnju klupu, preko lezecih kao da se opruge sabiju do kraja i dotaknu one dve zastitne gume. Dakle sem amortizera i opruge su pod znakom pitanja. Koliko sam uspeo da vidim nisu nigde napukle. Auto je u mom vlasnistvu od 2011.god i od tada je sa njim predjeno 110.000km, nisam menjao ni opruge ni amortizere, a za ranije nisam siguran, ali mislim da nije nikad menjano ni jedno ni drugo.

Pošto bih sada menjao i opruge i amortizere, kako zadnje tako i prednje, hteo sam da iskoristim sansu i da spustim auto malo. Pronasao sam istrazujuci, da su Eibach Pro-Kit veoma dobar izbor. Uz takve opruge preporuka je ici i na neki amortizer koji ima kraci hod poput Bilstein-a B8. Medjutim ne bih zeleo da toliko ulazem u vec staro vozilo. Pronasao sam da bi Bilstein B4 odgovarao mojim finasijama a i da je u toj klasi najbolji. Pored njega razmisljao sam i o Monroe Reflex i Sachsu, koji su ovde u Beogradu malo skuplji od B4.

Na Eibach-ovom sajtu pronasao sam sledecu informaciju: Engineered and tested to work perfectly with stock dampers. Da li to znači da bi Pro-Kit mogao da se upari sa B4, bez nekog gubitka performansi amortizera? Kakva su vasa iskustva?

Zahvaljujem se na pomoci Žiži i Hrco_Ri.

Unapred zahvalan.
kovle
Max speed: 100km/h

Re: Eibach Pro-Kit

PostPostao/la Žiža » 05 svi 2018, 22:54

Radit ce to na OEM amortizerima samo sto ce im skratit radni vijek. Meni su amortizeri nakon 4 godine i cca 160tkm bili mrtvi skroz. Od kojih su 2.5godine opruge bile na autu koje su isto kao za OEM amortizer.

Sachs ili bilstein. Neces fulat
Astra J 1.6 SIDI Turbo Exclusive - na prodaju
Žiža
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la kovle » 06 svi 2018, 19:58

To mi je i više nego dovoljno ne planiram duže od 4god da ga vozim i za to vreme još 80tkm max. Tako da cu verovatno uzeti B4 ovde kod uvoznika, ne bi trebalo da bude kopija. Svakako bih voleo da čujem još nečije iskustvo ako ima u kombinaciji sa Eibach Pro-kit.
Žiža hvala jos jednom :)
kovle

PostPostao/la mrkmarkanovic » 07 svi 2018, 11:04

Bilstein B4 i Eibach Pro-kit bi te trebao zadovoljit i izdrzat bar 80tkm.Super kombinacija
Opel Astra J ST 1.7 CDTI Mahagony Brown 19'' Eibach Pro-Kit
DPF OFF,EGR OFF,REMAP
mrkmarkanovic
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la kovle » 28 lip 2018, 01:33

Imam nedoumicu, kako bi se auto ponasao sa ovim kompletom kada je natovaren (4 osobe plus prtljag, da li bi kacio negde, kakav bi dojam bio na 16" felnama) ?
kovle

PostPostao/la mislav_os » 28 lip 2018, 14:11

Ovaj vikend bilo nas četvero + pun gepek stvari (doslovno) i nikakvih problema. 18" felge, Pro-Kit i OEM amortizeri.

Tako da nemaš brige. Auto čak nije bio ni neudobniji.

Note 8 via Tapatalk
Astra J 2.0 CDTI Exclusive
mislav_os
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la Hrco_Ri » 28 lip 2018, 23:50

da samo zaboravljaš da astra j ima miljama daleko bolji ovjes od astre h...tvoj takav je udobniji od astre h sa serijskim ovjesom a da ne kažem spram mog sa sportskim,isprobao više vrsta jednih i drugih i to je moj zaključak,isto tako je i sa samim sjedalima koja također nose udobnost pod guzicom...

kovle prije nego išta napraviš na svom autu neka te netko provoza ili sam provozaj spuštenu astru h pa da sam vidiš dal da išta radiš ili ne..pričali smo na pm o tome,ja sam se malo razočarao kad sam ih stavio i skinuo sam ih...al opet to je individualan stav kod svakog
Astra H Cosmo 1.9 CDTI
Hrco_Ri
Max speed: 170km/h

PostPostao/la kovle » 29 lip 2018, 10:32

Hrco
Probao sam da pronadjem nekog sa Astrom H hatchback i da je spušten sa Eibach-om, ali nisam uspeo. Pa rekoh da vidim je li imao još neko takav setup. Ali mislim da cu ga preskočiti na ovom autu, ipak je star (2004), a i taj ovjes o kojem pričate je već fabrički nikakav, oko 150e je kit.
kovle

PostPostao/la mislav_os » 29 lip 2018, 11:02

Hrco_Ri napisao:da samo zaboravljaš da astra j ima miljama daleko bolji ovjes od astre h...tvoj takav je udobniji od astre h sa serijskim ovjesom a da ne kažem spram mog sa sportskim,isprobao više vrsta jednih i drugih i to je moj zaključak,isto tako je i sa samim sjedalima koja također nose udobnost pod guzicom...

kovle prije nego išta napraviš na svom autu neka te netko provoza ili sam provozaj spuštenu astru h pa da sam vidiš dal da išta radiš ili ne..pričali smo na pm o tome,ja sam se malo razočarao kad sam ih stavio i skinuo sam ih...al opet to je individualan stav kod svakog
Jasno mi je da je napredniji, ali da je tolika razlika?
Vjerujem ti, nego nisam se dugo vozio u H pa se stvarno ne mogu sjetiti. Uglavnom sam se vozio u Žižinoj koja je bila sve, samo ne standard ovjes :)
kovle napisao:Hrco
Probao sam da pronadjem nekog sa Astrom H hatchback i da je spušten sa Eibach-om, ali nisam uspeo. Pa rekoh da vidim je li imao još neko takav setup. Ali mislim da cu ga preskočiti na ovom autu, ipak je star (2004), a i taj ovjes o kojem pričate je već fabrički nikakav, oko 150e je kit.
Eto, Žiža će vidjeti temu pa ti odgovoriti. On ti je na Astri H hatchback imao od opruga, do gewindi pa na kraju B12 Pro-Kit

Note 8 via Tapatalk
Astra J 2.0 CDTI Exclusive
mislav_os
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la mrkmarkanovic » 29 lip 2018, 17:05

Hrco ,jasno sve što govoriš vjerovatno je i tako al trebaš uzet u obzir da po rječkim cestama i s klasa nije najudobnija hahah :D
Opel Astra J ST 1.7 CDTI Mahagony Brown 19'' Eibach Pro-Kit
DPF OFF,EGR OFF,REMAP
mrkmarkanovic
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la Madar » 30 lip 2018, 09:04

Samo da se nadovezem da izmedju Astre H i J u ovjesu je razlika u Watovoj vezi na straznjem ovjesu, prednji je na istome principu, jedino je sto je to drugi auto pa je drugacije podesen. Nzn koji auto ima jednostavniji ovijes od Astre H i J.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Madar
OCC - Administrator
OCC - Administrator

PostPostao/la kovle » 03 srp 2018, 22:26

mrkmarkanovic napisao:Hrco ,jasno sve što govoriš vjerovatno je i tako al trebaš uzet u obzir da po rječkim cestama i s klasa nije najudobnija hahah :D

Ne znam kakve su rjecke ceste ali od ovih beogradskih u poslednjih nekoliko godina nema gorih :D
kovle

Vrati se na: Ovjes, upravljanje, kočnice i kotači