Totalna šteta

Osiguranja, tehnički pregledi, protuprovalna zaštita i sve slično

Moderatori: nsubasi8, GrofDracula

Totalna šteta

PostPostao/la Dominik » 15 pro 2016, 17:40

Imao sam prometnu u kojoj nisam kriv, krivac je susjed, ispunili europsko, bili smo na osiguranju, on priznao sve ok. Vidljiva šteta je branik, maska, killer, i oštećena hauba. (upitan intercooler i hladnjak klime)
Auto je trenutno kod majstora na daljnjem rastavljanju da se vidi koliko ima točno štete. Procjenitelj mi je rekao kako bi to mogla biti totalka.
E sada mene zanima kakva je procedura u tom slučaju? Majstor mi kaže da ću čak ostati bez auta u najgorem slučaju, htio ja to ili ne. Javna dražba i ja ću dobiti novce od osiguranja po tržišnoj vrijednosti.

Hvala.
Astra k karavan 1.4 turbo 110kw, automatik, innovation+
Dominik
Max speed: 399km/h

Re: Totalna šteta

PostPostao/la goran0601 » 15 pro 2016, 18:30

Ne...nije tocno....znaci to ti ide ovako...oni ce sad procijenit sta je za njih povoljnije...dali je to popravak vozila ili ako popravak ispada skuplji od tržišne vrijednosti vozila onda ce proglasit totalnu štetu...ti se na tu njihovu odluku naravno možeš žalit ali da te odmah upozorim naoružaj se strpljenjem...živcima i znanjem...
Dalje...ukoliko je proglašena totalna šteta...gleda se kolika je tržišna vrijednost vozila u tom trenutku s obzirom na km i ostale stvari...s tim da katalog od CVH zaboravi jer je to previše pa ti oni gledaju nešto po oglasnicima i po kataloškoj vrijednosti i onda procijene tržišnu vrijednost vozila...i na to se možeš žalit...
Onda ti oni šalju slike tvog vozila bez ikakvih podataka o vozilu ( broj šasije, reg.oznaka , podaci o vlasniku ) firmama i auto servisima da licitiraju cijenu tom tvom razbijenom vozilu...i onda nakon šta dobiju par ponuda izaberu onu s najvećim iznosom i od one ukupne tržišne vrijednosti vozila ti oduzimaju taj iznos koji je netko ponudio za tvoj auto i razlika koja ispadne se nudi tebi u prvoj nagodbi...na koju se ti naravno opet možeš žaliti...a ti ukoliko želiš svoj razbijeni auto možeš zadržat ili prodat tom ponuđaču koji je ponudio da otkupi tvoje vozilo...naravno ako želiš jer nisi obavezan...ili ga možeš sam prodat ili popravit...jedino je zaj.oko tog ako je proglašena totalna šteta i ti ga odlučiš popraviti prije puštanja u promet mora se radit atedt mislim il tak nešt da se utvrdi dali je vozilo sigurno za puštanje u promet...eto mislim da je to ukratko to...govorim ti iz iskustva...samo znaj da se naoružaj živcima jer će osiguranje nastojat da ti isplati što manji iznos...npr.meni su za astru h 2010 god.1.6 benzinac sa 105 tkm ponudili prvu ponudu 27.500 kn a procijena razbijenog vozila je bila oko 11.500 kn...znaci po njima je taj auto ispravan vrijedio 39000 kn...na kraju su mi isplatili 46.200 kn a astru sam prodao za 3.200 €...sve u svemu sam super prosao jos na kraju ali smo se borili skoro 2 mj...ako trebas jos sta slobodno pitaj...
S tim da je to bilo Uniqa osiguranje...i ja sam bio sam kriv...
goran0601
Max speed: 170km/h

PostPostao/la Dominik » 15 pro 2016, 18:44

Ne kužim, ti si bio kriv?
Ti si na kraju prodao astru sam, ili nekom od tih ponuđača?
Dominik

PostPostao/la ludilo3 » 15 pro 2016, 19:52

moj savjet uzmi tek treću ponudu od osiguranja
prva cifra koju dobiješ će biti presmiješna,,
žalba,,čekaj drugu ,,
osiguravatelj ti mora doći poslikat auto ,utvrditi jeli totalka,,meni na prvoj astri ispalili zračni pa je reko da je totalna šteta
on kad dođe poslikat sve će ti reći,,,
i sretno s živcima,,,, :sad:
može i bez potpisa
ludilo3
Max speed: 220km/h

PostPostao/la goran0601 » 15 pro 2016, 22:18

Ja sam bio sam kriv....izletio s ceste i s prednjim krajem se zakucao u betonski zid...a auto sam sam prodao nekom liku tu iz Zg...preko frenda dosao do njega...s tim da ga je on slozio i prodao dalje...
goran0601

PostPostao/la Dominik » 16 pro 2016, 07:34

Ti si imao kasko pretpostavljam. Meni je cilj bar složit auto da je u voznom stanju(promijenit hladnjak) jer sada su blagdani tako i tako će stajat kod majstora.
Dominik

PostPostao/la goran0601 » 16 pro 2016, 14:23

Da ja sam imao kasko ali procedura ti je ista...ti mozes s autom sta god zelis. .kad je procijenitelj obavio svoje mozes ga i pocet popravljat ako zelis...ako si bilo sta u skorije vrijeme ulagao u auto ( servis...plin...ili slicno ) prilozi racun i to ce ti priznat...samo kazem ti osiguranje ce nastojat da ti isplati sto manji iznos i ako skuze da ti je hitno il da nisi upucen bas onda ce i ostat kod svog...slobodno im kazes ako ti nakon prve ponude ne daju iznos koji ti smatras ok da ces onda trazit svoje preko tuzbe...i tamo dobijes sigurno...mozda i vise...jer ti s tim covjekom koji je kriv nemas vise nista.. sve sad je izmedu tebe i osiguranja a njemu ce ionak skinut bonus za 10% neovisno o iznosu koji tebi isplate...
goran0601

PostPostao/la zdravo » 16 pro 2016, 22:02

Ukratko, prvo odeš do odvjetnika, pa ostalo polako...

Sent from my Sony Z2
zdravo
Max speed: 400km/h

PostPostao/la Dominik » 19 pro 2016, 14:13

Da li ja smijem popraviti auto dok se sve ovo s osiguranjem ne riješi? Procjena je obavljena, ja bi ga samo dovezao u vozno stanje.
Dominik

PostPostao/la goran0601 » 19 pro 2016, 14:42

Smijes...jedino ak ce priznat popravak onda vise nemozes traziti naknadni izvid stete...pa ako ces to radit kad se sve rastavi pozovi jos jednom procjenitelja da slika sve sta je osteceno...i dalje mozes s njim sta god hoces...zasto ga ne prodas takvog razbijenog..,?
goran0601

PostPostao/la Dominik » 19 pro 2016, 17:44

Obavljena je naknadna procjena i šteta je totalka. Nisam još dobio nikakvu ponudu od osiguranja, jer je tek danas bila. Zašto ga ne prodam, zato što se može relativno jeftino popravit s rabljenim dijelovima.
Prvi sam vlasnik, održavan, s dobrim motorom i opremom. Prodat ću ga za kikiriki, a ovako ga mogu složit. Druga stvar da je on baš pošteno razbijen, ne bi se onda dvoumio.

Slika
Dominik

PostPostao/la goran0601 » 19 pro 2016, 20:02

Ako su ti na ovo dali totalku onda ces ti super proci...jer ovo je cijena popravka sa rabljenim dijelovima i lakiranjem max cca 5000 kn...sad se jedino moras izborit da ti priznaju cim vecu tržišnu vrijednost...jer vrijednost tvog vozila u ovakvom stanju ce bit max 10000 kn...vidjet ces...
goran0601

PostPostao/la Dominik » 19 pro 2016, 20:26

Hladnjaci su stradali u tome je i problem, zato i je totalka. Udareno je prednjim lijevim meni drito u sredinu pod koso.
Da je samo ovo iz vana bilo bi s originalnim dijelovima 10-15k kuna i poslom
Dominik

PostPostao/la Šlogi » 20 pro 2016, 09:30

Ja sam imao sličan sudar, lupio sam u betonski blok koji je bio u desnom traku na rubu. Procijena je bila prednji branik, sva tri kilera, maglenka i puknule kopče na faru. Auto je procijenjen na totalnu štetu jer iznos tih novih dijelova iznosi više nego što auto vrijedi po tržišnoj cijeni i dobio sam 20000kn jer mi je auto ostao pa oni to gledaju da se može prodati u takvom stanju. Kilere sam kupio nove, branik polovan i maglenku sam dobio sa branikom. Far sam zavario kopće.
Opel signum 2003g
Opel Kadett GSI 16v..... Prodano
Opel Corsa 1.7D..........Prodano
Opel Vectra B 2.5V6.....Prodano

Opel Signum 2.2 DTI automatic....jurim
Šlogi

PostPostao/la goran0601 » 20 pro 2016, 22:03

Rekao sam ti...sa rabljenim orig.dijelovima koje mozes i sam namontirat gore vecinu to je cijena max 5000 kn...pa nisi valjda mislio kupovat nove orig.dijelove...? ??
Ako procijene tvoj auto ovakav previse onda pozoves ponovno procijenitelja i kazes da je prijednji most i ovjes savinut na nosačima na šasiji i onda se to smatra da vozilo vise nije sigurno za pustanje u promet...
goran0601

Sljedeće

Vrati se na: Osiguranje, tehnički i zaštita