Chevrolet spark

Sve vezano uz ostatak GM familije: Chevrolet, Buick, Pontiac, GMC, Saturn, Hummer, Saab, Cadillac i naravno Holden i Vauxhall.

Moderator: Kiščina

Pravila foruma
Ovaj podforum služi za sve iz GM familije, a što nije Opel, uključujući razne vijesti i eventualne vlastite garaže koje morate prefiksirati s "Garaža: ".

Chevrolet spark

PostPostao/la XSTROM » 02 vel 2014, 00:54

Da li ga ima itko da mi malo prenese dojmove?
XSTROM
Max speed: 100km/h

Re: Chevrolet spark

PostPostao/la halflife » 02 vel 2014, 10:21

tu se registriraj pa čitaj o sparku
http://www.chevrolet-croatia.com/forum/index.php

http://chevysparkforum.com/

ukratko, moja žena ga ima, model 2012. najslabiji motor, ima klimu ( radi odlično za tako mali motor ), ABS, el. podizače prozora, središnje zaključavanje,... zasad sve radi ok, prešla je oko 4000km. vrata su tanušna pa se zatvaraju ko konzerva. sjedala manje više udobna. el servo radi posao. ja sam za "siću" sa ebaya ugradio:
senzore za parkiranje sa lcd-om, daljinsko zaključavanje, stavio prednju led rasvjetu u kabinu sa sklopom za odgođeno gašenje svjetla, dodao 2 led panela u prtljažnik jer tamo nije bilo svjetla, lcd sa prikazom vanjske i unutrašnje temperature sa satom,... za 200-300kn sam ga pretvorio u model koji košta par tisuća kuna više.
auto je zakon za grad, mali je pa ga gurneš gdje hoćeš. brzo se ugrije zimi, ventilacija radi ok iako se osjeti pad vrtnje ventilatora na minimumu. preglednost tako-tako. zadnji senzori spašavaju nevješte vozače kao što je moja žena. mjenjač je kratkog hoda, precizan. bez problema postiže i preko 130 km/h. na uzbrdicama, natovaren, preslab. traži dugoooo rastezanje prije šaltanje u višu. 68KS su samo papiranati, slab je okretni moment kod ovog 1.0 motora. ali ovaj auto se kupuje kao drugo ili gradsko auto, gdje jurenje nije potrebno, tako da to nije zamjerka. buka u unutrašnjosti je poprilična pri većim brzinama. na minimumu se motor doslovo ne čuje. ima dosta pretinaca, radio sa usb-om. plastika je tipična za ovu klasu, ali ništa ne skripi, pucka.
ako te još nešto konkretno zanima, pitaj!
halflife
Max speed: 170km/h

PostPostao/la XSTROM » 02 vel 2014, 23:42

potrošnja isključivo grad?
buka motora u gradskoj vožnji normalna je li?
Ovo što si napisao da ništa ne krcka u unutrašnjosti me jako zanimalo.
XSTROM

PostPostao/la halflife » 03 vel 2014, 21:17

potrošnja grad, kao i ostali, oko 8l sigurno. nisam pitao ženu, ali tu negdje. ne padaj na priče kao mali motor-mala potrošnja. pisalo se o tome naveliko na internetu. ne samo za sparka, nego i druge aute te klase. ali suludo je i očekivati kod visokih okretaja, male kilometraže još i malu potrošnju. buka je ovisna o okretajima zbog slabe izolacije. preko 2500 o/min je dosta izražajna. ali, pojačaš radio i sve ok. ja vozim insigniu pa mi je sve ovo kao igračka. ali ponavljam, za svoju klasu, OK auto. još o prostoru: twingo je vjerojano rekorder u klasi, ali i ovdje se 4 odraslih smjesti bez problema. nema "laktanja"
halflife

PostPostao/la XSTROM » 03 vel 2014, 22:25

ako je 8 l ne kupujem,pa to je katastrofa
auto sa tom kilažom i mojom mamom koja vozi 40 na sati i na autoputu ne smije trošiti 8 litara inače ga sigurno ne kupujemo
visoke okretaje ne trebamo,nadam se da manje troši ako ga ne "razvlačiš" u visoke okretaje
XSTROM

PostPostao/la vectrakile » 04 vel 2014, 09:47

potrošnja je relativna stvar...

moja žena ima twinga, njoj auto troši po zagrebu 6 litara, kad ga ja vozim na istim relacijama troši 8 litara... :bye: :bye: :bye:
....sine, kada sudjeluješ u sportu, nije važno da li si pobjedio ili izgubio, već koliko se napiješ poslije svega....
vectrakile

PostPostao/la XSTROM » 04 vel 2014, 18:03

onda u redu,znači trošit će 6 :-)
XSTROM

PostPostao/la XSTROM » 04 vel 2014, 18:04

u igri je i panda 1.2. easy ali skuplja je nekih 8000 kn bez metalik boje
XSTROM