insignia, kako...

Moderator: baldimor

Re: insignia, kako...

PostPostao/la Robert » 02 ruj 2019, 15:39

Samo da se nadovežem: dao sam mehanički narezati dvije kopije ključa i samo prebacio elektroniku u novo kućište. Oba ključa rade bez ikakvih problema.

Ne znam je li ključar morao koristiti neki poseban proces kod rezanja ili je 1:1 obično kopiranje.

Mogu dodati i slike koga zanima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
All we know is he is not the Stig, but he is the Stig's Croatian cousin!
Robert
Max speed: 300km/h

PostPostao/la tonci85 » 02 ruj 2019, 16:28

Ja imam isti problem pa sam naručio isto ključeve, ali sa Alibaba..
Platio sam ih stotinjak kuna i pet ključeva je bila minimalna narudžba, vidjeti ću ih kad dođju kakve su kvalitete..

Evo link ako kome zatreba
https://m.alibaba.com/amp/product/60714 ... PwMMdyA334
Astra G Irmscher
Astra J Cosmo
tonci85
Max speed: 399km/h

PostPostao/la marin_291 » 03 ruj 2019, 23:37

Robert napisao:Samo da se nadovežem: dao sam mehanički narezati dvije kopije ključa i samo prebacio elektroniku u novo kućište. Oba ključa rade bez ikakvih problema.

Ne znam je li ključar morao koristiti neki poseban proces kod rezanja ili je 1:1 obično kopiranje.

Mogu dodati i slike koga zanima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Znači, imao si dva ključa original, iz kojih si prebacio original elektroniku i spario sa narezanim ključem pa radi OK?

Kontam jesam dobro shvatio, jer sam kupio auto sa jednim ključem, pa gledam jel mogu proći išta povoljnije od oko 100€ koliko su mi rekli da bi izašao novi (drugi, rezervni) ključ.
Astra J 1.7 CDTI 96 kW
marin_291
Max speed: 170km/h

PostPostao/la Robert » 04 ruj 2019, 00:50

marin_291 napisao:Znači, imao si dva ključa original, iz kojih si prebacio original elektroniku i spario sa narezanim ključem pa radi OK?

Kontam jesam dobro shvatio, jer sam kupio auto sa jednim ključem, pa gledam jel mogu proći išta povoljnije od oko 100€ koliko su mi rekli da bi izašao novi (drugi, rezervni) ključ.

Točno.

Imao sam (još uvijek imam negdje) dva original ključa, oba puknuta.

S AliExpressa naručio dva "nova" za punih 1.78$ komad.

Odnio u ključarsku radnju da mi kopiraju narez. Lik je pitao za kod auta u dva navrata (nisam imao kod sebe), ali je napravio samo copy-paste nareza.

Kad sam to riješio, rastavio sam stare ključeve i samo u nove prebacio elektroniku i baterije. I gle čuda - sve radi. Centralno radi, otvaranje gepeka radi, auto pali i vozi najnormalnije kao i do sada.

Ključ: US $1.78 | KEYYOU For OPEL VAUXHALL Insignia Astra Zafira For Chevrolet Cruze For Buick 3 Button Flip Folding Remote Car Key Shell
https://s.click.aliexpress.com/e/NBVka8KG
Robert

PostPostao/la marin_291 » 04 ruj 2019, 17:33

E meni to onda ne igra. Jer imam jedan ključ. Njega mogu i iskopirati, ali nedostaje mi elektronika za drugi.

Ne preostaje ništa nego kopiju napraviti kod nekog ključara za oko 100€. To znam da mogu.

Nevezano sad na moju priču.
Nije mi samo jasno zašto si ključ dao kopirati.. jel nisi mogao jednostavno prebaciti i elektroniku i original ključ u kučište? Bez narezivanja (kopiranja)? Ili nije moguće izvući taj dio iz starog ključa?
Astra J 1.7 CDTI 96 kW
marin_291

PostPostao/la robizuan » 04 ruj 2019, 20:47

je, moguće je...bez problema, kao što kolega halflife prikazo, a i ja zamjenio. Ali, ako recimo običan ključ mjenjaš u ključ "skakavac" onda ide narezivanje...što ja namjeravam napravit za rezervni ključ koji nije "skakavac"
ASTRA J 1.7cdti DTC 81kw
robizuan
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la Robert » 04 ruj 2019, 21:28

marin_291 napisao:E meni to onda ne igra. Jer imam jedan ključ. Njega mogu i iskopirati, ali nedostaje mi elektronika za drugi.

Ne preostaje ništa nego kopiju napraviti kod nekog ključara za oko 100€. To znam da mogu.

Nevezano sad na moju priču.
Nije mi samo jasno zašto si ključ dao kopirati.. jel nisi mogao jednostavno prebaciti i elektroniku i original ključ u kučište? Bez narezivanja (kopiranja)? Ili nije moguće izvući taj dio iz starog ključa?
Moguće je, ali su mi ključevi i "oštrice" (uglavnom onaj mali štift što drži ključ u komadu) degradirali do mjere da se nisu mogli samo prebaciti.
Robert

PostPostao/la marin_291 » 04 ruj 2019, 21:44

Da, to mi nije palo na pamet. Shvaćam...
Astra J 1.7 CDTI 96 kW
marin_291

Prethodni

Vrati se na: Insignia A