insignia, kako...

Moderator: baldimor

Re: insignia, kako...

PostPostao/la Allen315 » 21 ožu 2017, 12:53

Da ... te sam stranice već sve pretražio i sve se to čini super na slikama ali koliko sam uspio shvatiti puno njih se opeklo na kupovini baš takvih "kineza" ... ne kažem da su svi loši ali bolje 3 puta mjerit pa jednom rezat jer mi se neda bacat 400-500€ u smeće radi brzopletosti ... zato sam baš pisao sa svrhom da vidim jel itko ima ikakva iskustva sa Androidima ili OEM-om u Insigniama ... ako ništa drugo budem na blef uzeo neki od Androida pa šta bude ... :angel:
Well I'm burning, burning up the street.Watching people on their feet in my new car.No time, no time to mess around.Got my foot flat on the ground in my new car.
Allen315
Max speed: 50km/h

PostPostao/la Dambo » 21 ožu 2017, 13:19

Allen315 napisao:Da ... te sam stranice već sve pretražio i sve se to čini super na slikama ali koliko sam uspio shvatiti puno njih se opeklo na kupovini baš takvih "kineza" ... ne kažem da su svi loši ali bolje 3 puta mjerit pa jednom rezat jer mi se neda bacat 400-500€ u smeće radi brzopletosti ... zato sam baš pisao sa svrhom da vidim jel itko ima ikakva iskustva sa Androidima ili OEM-om u Insigniama ... ako ništa drugo budem na blef uzeo neki od Androida pa šta bude ... :angel:

Ja sam bio zadovoljan. Kada sam prodavao astru vratio sam tvornički radio a kineza uredno prodao.
Dambo
Max speed: 100km/h

PostPostao/la Allen315 » 21 ožu 2017, 13:54

Dambo napisao:Ja sam bio zadovoljan. Kada sam prodavao astru vratio sam tvornički radio a kineza uredno prodao.

Da baš gledam jedan model koji je dosta hvaljen a i ne košta sa DVB-T2 opcijom preko 500€ a to mi se čini optimalna cijena za takvu soluciju s tim da neznam koliko će mi još HP uzet na carini ali sve u svemu puno jeftinije nego što su mi nudili domaći autoelektričari (5500kn i na više ...) a možda je po nekim specifikacijama bolje nego OEM ali još mi nitko nije rekao drugačije iskustvo pa je to ostaje jedina logična opcija ... :puzzled: :smile:
Well I'm burning, burning up the street.Watching people on their feet in my new car.No time, no time to mess around.Got my foot flat on the ground in my new car.
Allen315

PostPostao/la Dambo » 21 ožu 2017, 18:19

Allen315 napisao:Da baš gledam jedan model koji je dosta hvaljen a i ne košta sa DVB-T2 opcijom preko 500€ a to mi se čini optimalna cijena za takvu soluciju s tim da neznam koliko će mi još HP uzet na carini ali sve u svemu puno jeftinije nego što su mi nudili domaći autoelektričari (5500kn i na više ...) a možda je po nekim specifikacijama bolje nego OEM ali još mi nitko nije rekao drugačije iskustvo pa je to ostaje jedina logična opcija ... :puzzled: :smile:

Meni se je TV modul pokazao kao nepotrebna investicija. Antena se ljepi na šofer šajbu pa je prijem dobar samo kada je auto u optimalnom položaju. Ostalo uključivo prednja i rikverc kamera bez zamjerke.
Dambo

PostPostao/la Allen315 » 22 ožu 2017, 10:34

Dambo napisao:Meni se je TV modul pokazao kao nepotrebna investicija. Antena se ljepi na šofer šajbu pa je prijem dobar samo kada je auto u optimalnom položaju. Ostalo uključivo prednja i rikverc kamera bez zamjerke.

Upravo tako ... shvatio sam da mogu AirPlay-at svoj iPhone na kojem imam Bnet za Van i MaxTv GO ... pa ću ako će ikad biti stvarne potrebe za time gledat preko njega ... odlučio sam se za model sa Androidom 6.0.1 marshmallow , Intel OctaCore,
Samsung DD3 2GB, 32 GB flash, mogućnost spajanja 1TB hard disk, zadnja kamera za parkiranje, OBDII bluetooth dijagnostika (naravno uz skinutu aplikaciju),FM RDS radio sa mogućnosti memoriranja 20 stanica, 1080p video, USB, AUX, GPS sa uploadanim karatma EU, integrirani WIFI i 3G modul, mirror opcija za Android telefone i AirPlay za iPhone, komande na volanu sa mogućnosti programiranja, moguće spajanje više ekrana za zadnja sjedala, integrirani mikrofon za bluetooth razgovore (skida cijeli imenik u memoriju i prepoznaje Voice Dial), prikazuje logo po izboru kad se diže sustav (15 sek), mogućnost mijenjanja boje osvjetljenja u 30 različitih boja, ... itd ... itd
Sve u svemu na papiru djeluje impresivno ali kako će se ponašati u praksi to ćemo tek vidjeti ... uzevši u obzir da nisam uzimao niti jedan add-on za njega osim stražnje kamere za parkiranje.
Klasična dostava traje i do 44 dana a za dodatnih 55€ stiže i za 15 dana a računajući da će me još klepit sa carinom nisam uzimao ovu bržu dostavu preko DHL-a.
Javim se sa slikama i kratkim osvrtom kad ga ugradim i isprobam.
Pozdrav
Allen315

PostPostao/la Allen315 » 22 ožu 2017, 12:16

Znam da se puno govorilo o tome ali više ne vidim slike na tu temu pa bih ponovno postavio pitanje .... kako riješiti problem sa škripanjem papučice kvačila ????? :puzzled: :puzzled: :puzzled:
Hvala unaprijed na odgovoru ako je ikako moguće i slika komponente koju treba podmazati ... hvala ljudi :bye:
Allen315

PostPostao/la zopacak » 26 ožu 2017, 20:54

Allen315 napisao:Znam da se puno govorilo o tome ali više ne vidim slike na tu temu pa bih ponovno postavio pitanje .... kako riješiti problem sa škripanjem papučice kvačila ????? :puzzled: :puzzled: :puzzled:
Hvala unaprijed na odgovoru ako je ikako moguće i slika komponente koju treba podmazati ... hvala ljudi :bye:

I meni bi to koristilo jer je tako luđački počela škripati čim je vanjska temperatura iznad 15, užas, ne znam šta da radim...pokušao sam prvo prema uputama sa foruma podmazati sa strojnom masti (kod mene to kažu tot- mast) no bezuspješno (ili nisam pogodio koji dio pedale točno treba biti podmazan), pa mi je onda jedan mehaničar rekao da kupim silikonski sprej, ja kupio, špricao ko lud i na kraju ništa... dakle katastrofa...ne znam šta da radim... :ubise:
Insignia 2.0 CDTI
zopacak

PostPostao/la Allen315 » 28 ožu 2017, 12:34

Također i ono nesnosno lupanje zadnje police u gepeku kod modela 5 vrata prilikom prelaska cestovnih neravnina ... užas ... uz tu papučicu kvačila to su dvije stvari koje sam skužio da najviše iritiraju vozače Insignie ... ako itko zna kako to ukloniti ili spriječiti molim Vas da pomognete ... hvala ekipo :cita: :cita: :cita:
Allen315

PostPostao/la cobra » 28 ožu 2017, 14:45

Policu rijesis uz malo maste,stavi gumene podloske gdje vibrira i rijesena stvar

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
astra GTC 1.6 16v cosmo/prodano
vectra c 1.9 CDTI 110kw cosmo/prodano
vectra c 1.8 16v 103kw elegance/u upotrebi
cobra
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la zopacak » 28 ožu 2017, 18:44

Allen315 napisao:Također i ono nesnosno lupanje zadnje police u gepeku kod modela 5 vrata prilikom prelaska cestovnih neravnina ... užas ... uz tu papučicu kvačila to su dvije stvari koje sam skužio da najviše iritiraju vozače Insignie ... ako itko zna kako to ukloniti ili spriječiti molim Vas da pomognete ... hvala ekipo :cita: :cita: :cita:

Ja sam to riješio vrlo jednostavno, besplatno i brzo...postavljanjem gumenih podložaka (koje sam napravio od stare zračnice bickla) ispod ona dva pravokutna plastična nekakva čepa koja se nalaze na stražnjoj strani police. Time su čepovi postali izbočeniji i prijanjali su uz peta vrata, nije više bilo lufta i polica prestala lupkati. Dugo mi je trebalo dok sam "naišao" na to rješenje ali super je uspjelo... Što se tiče pedale kvačila sutra idem kod mehaničara da to riješi...kako god ali ne mogu više izdržati...
Insignia 2.0 CDTI
zopacak

PostPostao/la Allen315 » 29 ožu 2017, 11:07

zopacak napisao:Ja sam to riješio vrlo jednostavno, besplatno i brzo...postavljanjem gumenih podložaka (koje sam napravio od stare zračnice bickla) ispod ona dva pravokutna plastična nekakva čepa koja se nalaze na stražnjoj strani police. Time su čepovi postali izbočeniji i prijanjali su uz peta vrata, nije više bilo lufta i polica prestala lupkati. Dugo mi je trebalo dok sam "naišao" na to rješenje ali super je uspjelo... Što se tiče pedale kvačila sutra idem kod mehaničara da to riješi...kako god ali ne mogu više izdržati...

Idem sad to isprobati pa javim kako je prošlo ... idem danas u inozemstvo pa ćemo vidjeti kako to djeluje na duge staze :vruce:
Ima na prvim stranicama ove teme objava od jednog člana o tome gdje i kako se treba podmazati papučica kvačila sa opisom uz slike ali je servis za upload izbrisao slike tako da je ostao samo tekst ... šteta :sad: :sad:
Allen315

PostPostao/la jperan86524 » 29 lis 2017, 11:44

Allen315 napisao:[quote="Dambo"]Meni se je TV modul pokazao kao nepotrebna investicija. Antena se ljepi na šofer šajbu pa je prijem dobar samo kada je auto u optimalnom položaju. Ostalo uključivo prednja i rikverc kamera bez zamjerke.

Upravo tako ... shvatio sam da mogu AirPlay-at svoj iPhone na kojem imam Bnet za Van i MaxTv GO ... pa ću ako će ikad biti stvarne potrebe za time gledat preko njega ... odlučio sam se za model sa Androidom 6.0.1 marshmallow , Intel OctaCore,
Samsung DD3 2GB, 32 GB flash, mogućnost spajanja 1TB hard disk, zadnja kamera za parkiranje, OBDII bluetooth dijagnostika (naravno uz skinutu aplikaciju),FM RDS radio sa mogućnosti memoriranja 20 stanica, 1080p video, USB, AUX, GPS sa uploadanim karatma EU, integrirani WIFI i 3G modul, mirror opcija za Android telefone i AirPlay za iPhone, komande na volanu sa mogućnosti programiranja, moguće spajanje više ekrana za zadnja sjedala, integrirani mikrofon za bluetooth razgovore (skida cijeli imenik u memoriju i prepoznaje Voice Dial), prikazuje logo po izboru kad se diže sustav (15 sek), mogućnost mijenjanja boje osvjetljenja u 30 različitih boja, ... itd ... itd
Sve u svemu na papiru djeluje impresivno ali kako će se ponašati u praksi to ćemo tek vidjeti ... uzevši u obzir da nisam uzimao niti jedan add-on za njega osim stražnje kamere za parkiranje.
Klasična dostava traje i do 44 dana a za dodatnih 55€ stiže i za 15 dana a računajući da će me još klepit sa carinom nisam uzimao ovu bržu dostavu preko DHL-a.
Javim se sa slikama i kratkim osvrtom kad ga ugradim i isprobam.
Pozdrav[/quote]Jesi možda ugradio kineza? Kako radi, jel zvuk dobar?

Imam isto insigniu iz 2010. sa CD300 pa bi zamjenio sa androidom i rikverc kamerom a izgleda nema bas korisnika u hrvatskoj da su ugrađivali...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Opel Insignia 2.0 CDTI
96 kW
2010. g.
jperan86524

PostPostao/la wildD » 16 stu 2017, 17:12

da li se može na insigniji 118kw my13 spojiti rikverc kamera na postojeću navigaciju?
wildD

PostPostao/la mislav_os » 16 stu 2017, 20:00

Koja je navigacija? 99% da se može. Javi mi se na PM za detalje

G5 via Tapatalk
Astra J 2.0 CDTI Exclusive
mislav_os
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la Dambo » 16 stu 2017, 23:42

wildD napisao:da li se može na insigniji 118kw my13 spojiti rikverc kamera na postojeću navigaciju?

http://www.carvision.nl/index.php?item=insignia-500_-600_-800_-900-interface&action=article&group_id=10000011&aid=633&lang=NL
Dambo

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Insignia A