Collent level

Moderator: baldimor

Collent level

PostPostao/la Santor » 11 ruj 2019, 17:55

Da podijelim iskustvo,naime prije dva mjeseca mi se na Insigniji 2.0 ecoflex 2013.g pojavljivala poruka da nedostje rashladne tecnosti.Kod samog vizuelnog pregleda tecnosti razina je normalna,uopce ne nedostaje.Kod jednog mehanicara sam bio i rekao mi da senzor mjerenja razine tecnosti nije dobar i da je to cesta boljka,senzor zamijenjen ali ista stvar,svaki nekoliko kilometara se javlja greska.Listajuci na forumima ,u mom slucaju senzor je uboden u posudu a u posudi je plovak sa magnetom,saznao da plovak zna zezati i ne dizati se dovoljno,mora se zamijeniti posuda ali razlog moze biti i sasvim banalan a to je da antifriz nije dovoljne gustoce i ne podize plovak na odredjenu razinu.Skinuo sam posudu,preventivno oprao je,nasuo sam 1l 100% antifriza u vec postojeci i sada vise se ne javlja greska a i samim vizuelnim pregledom videm da plovak je u samom vrhu sto prije nije bio slucaj jer sam ga prstom podizao i drzao nekih par sekundi gdje bi se poruka zagasila s tim da kad bih ga pustio i zaljuljao auto on bi opet pao za jedan cm i poruka se opet javlja.obratiti paznju na donji nosac posude,tj.utor ,jer ako se ne uklopi dobro posuda zna podrhtvati i opet da uznemirava plovak.Nadam se da se razumije moj trex i da nekom ce pomoci.
Santor
Max speed: 50km/h

Re: Collent level

PostPostao/la Robert » 12 ruj 2019, 12:00

Meni se na 2012. javila ista greška i sumnja je inicijalno bila na senzor, ali su u servisu našli da ipak posuda pušta. Zamijenjena i sad je opet sve super.

Tako da ako ne pomogne ova provjera... Znate što je činiti.
All we know is he is not the Stig, but he is the Stig's Croatian cousin!
Robert
Max speed: 220km/h

Re: Collent level

PostPostao/la Santor » 12 ruj 2019, 17:30

S tim da napomenem da kod mog auta nije bilo gubljenja tecnosti,razina je uvijek bila normalna ali gresku je prijavljivalo kao da nedostaje tekucine.
Santor

Vrati se na: Insignia A