Pokazivac temperature

Moderator: Ahatea

Pokazivac temperature

PostPostao/la nikola3851 » 14 ožu 2013, 21:32

Da li pokazivac temperature na opel vectri A kad postigne radnu temperaturu mora pri voznji i stajanju biti nepomicna? Meni se desava da i nakon promjene termostata mi je oko 85 temp i lagano se penje do 90 a i na zimi ako duze stojim sa autom u leru penje se na 100 i pali ventilator?
nikola3851
Max speed: 50km/h

Re: Pokazivac temperature

PostPostao/la matijaOS » 16 ožu 2013, 01:09

Ne razumijem baš šta te muči.. To što ti se temperatura penje i pali ventilator ako ti auto duže radi u leru?
Pa to je normalno za benzince,pogotovo u ljeti pa čak i zimi.
vEcTrA u SrCu
matijaOS
Max speed: 300km/h

PostPostao/la nikola3851 » 18 ožu 2013, 09:27

matijaOS napisao:Ne razumijem baš šta te muči.. To što ti se temperatura penje i pali ventilator ako ti auto duže radi u leru?
Pa to je normalno za benzince,pogotovo u ljeti pa čak i zimi.

Ok, krivo objasnio, temperatura tj pokazivac u kabini mi previse oscilira. Kad dodam gas i vozim se pokazivoc doslovno naglo padne i debelo je ispod 90 stupnjeva. Dakle malo vise od prve one crtice. Kad stanem relativno brzo se popne na 90 stupnjeva, a pali ventilator oko 95 stupnjeva. Imam drugi auto i nakon promjene termostata u tom auto drzi savrseno 90 supnjeva ma kako se ja vozio ili stajao. Naravno ako duze stojim kazaljka se penje i pali ventilator. Ne oscilira kao u vectre. Pitanje je vise kako bi rekao kozmeticko, mislim, sve je ispravno samo me zanima dal i na vectrama kazaljka stoji relativno nepomicno ili oscilira. Na forumu sam procitao da vecina vozaca vectre se zale upravo na te oscilacije.
nikola3851

PostPostao/la matijaOS » 18 ožu 2013, 12:38

hmm,pa ne znam,mislim da nisam imao takvih problema.
Sjećam se da recimo po zimi kada je motor već dosego radnu temperaturu na otvorenoj vožnji mi se kazaljka jedva pomakla od plavog,dok po ljeti je bila dosta iznad te plave linije. A čim bi auto duže stajao na mjestu temperatura bi rasla dok ne upali ventilator.
vEcTrA u SrCu
matijaOS
Max speed: 300km/h

PostPostao/la Kowalski » 23 ožu 2013, 12:10

Provjeri konektor pokazivača temperatura tamo kod termostata. Obično se olabavi i oksidira pa se dešavaju te oscilacije.
Kowalski

Vrati se na: Vectra A