Kuplung set - Astra G 1.6 Twinport

Sve vezano uz motor i prijenos snage na cestu

Moderatori: stressman, baldimor

Kuplung set - Astra G 1.6 Twinport

PostPostao/la Chimba » 08 lis 2012, 11:24

Pozzz ekipa. :bye:

Ima li stručnih osoba da mi može odgovoriti koji kuplung set, tj. koje oznake po kojem katalogu odgovaraju za moju Astricu.

Auto je Astra G 1.6 Twinport, 76 KW, 2005. god., karavanka je, a motor je Z1.6XEP.

Ispitivao sam već kod par trgovina i neki tvrde da ima 3 modela koji bi mogli odgovarati gore, a neki tvrde samo jedan model. S obzirom da sam već izgooglao sve što sam uspio, nisam pronašao neki podatak koji bi mi pomogao točno.

Dakle, molim Vas, s obzirom da cijena seta varira od nekih prihvatljivih 2500 kn, pa do šokantnih 5500 kn, molim malu pomoć.

Također, eventualne preporuke glede proizvođača i eventualne recenzije samih zamjenskih komponenti.

Hvala unaprijed. :bye:
Bivši prvak u parkiranju!!! ;)
Chimba
Max speed: 50km/h

Re: Kuplung set - Astra G 1.6 Twinport

PostPostao/la Eldinho » 08 lis 2012, 13:35

Chimba napisao:Pozzz ekipa. :bye:

Ima li stručnih osoba da mi može odgovoriti koji kuplung set, tj. koje oznake po kojem katalogu odgovaraju za moju Astricu.

Auto je Astra G 1.6 Twinport, 76 KW, 2005. god., karavanka je, a motor je Z1.6XEP.

Ispitivao sam već kod par trgovina i neki tvrde da ima 3 modela koji bi mogli odgovarati gore, a neki tvrde samo jedan model. S obzirom da sam već izgooglao sve što sam uspio, nisam pronašao neki podatak koji bi mi pomogao točno.

Dakle, molim Vas, s obzirom da cijena seta varira od nekih prihvatljivih 2500 kn, pa do šokantnih 5500 kn, molim malu pomoć.

Također, eventualne preporuke glede proizvođača i eventualne recenzije samih zamjenskih komponenti.

Znam ja jednu stranicu, imaju sva auta, imaju svi dijelovi i kataloski brojevi, ee sad neznam smijem li postaviti link, ocul dobit ban? Dobro, rizikovat cu :hyper: evo http://opeloem.com/opel/
OPEL FRONTERA RS
2.2 DTi TURBOinterCooler = 140hp (SM)
0-50 kmh = 3,3 sec
0-100 kmh = 10,7 sec
0-200 kmh = 23.5 sec
Tako stoji na YouTube :D
Eldinho
Max speed: 170km/h

PostPostao/la Silver Arrow » 09 lis 2012, 06:14

Najsigurnije ti je,da skineš svoj set i u trgovinu,po uzorku. :bye:
Omega B 2.0 16v 97´(LPG)-sedmi opel
Silver Arrow
Max speed: 350km/h

PostPostao/la Gonzo » 10 stu 2012, 01:55

Jesi li kupio kvačilo i po kojoj cijeni? Ja imam jedan problem sada koji se pojavio s hladnijim vremenom da mi auto pri kretanju u prvoj počne poskakivati prvih nekoliko metara, po forumima čitam da je to boljka opelima novije generacije - loši materijali ugrađeni. Izgleda da lamela ne lovi punom površinom po potisnoj ploči i zato auto poskakuje. Kasnije kada se zagrije je sve u redu. A i vidio sam da je prijašnji vlasnik mijenjao prednji nosač motora jer je vjerojatno mislio da je to zbog njega, ali malo morgen. Inače kod mene je isto motor Z16XEP mjenjač F13+ - Astra Classic 1.6 karavan 2006.god
Opel Astra Classic 1.6, 16v Twinport Z16XEP - karavan
Gonzo
Max speed: 100km/h

PostPostao/la Prec » 10 stu 2012, 09:27

Ista stvar se meni desava na corsi kad malo zahladi, ali evo vec osma godina i 200000km i dalje drzi tako da nema potrebe za promjenom
Prec
Max speed: 220km/h

PostPostao/la Chimba » 10 stu 2012, 21:35

Nisam još mijenjao, pripremam se drugi tjedan, ako bude sve po planu (€€€), a to glede poskakivanja je kao normalno. :D

Loši materijali se koriste i to je najvjerojatnije razlog. Mene sad muče cijene novih setova kuplunga, tako da imam "vremensku" dilemu. :-D
Chimba

PostPostao/la the trooper » 11 stu 2012, 23:03

e zato se te stvari ne kupuju kod nas vec u sloveniji. nedavno mi se obratio kolega sa foruma koji vozi zafiru b (kao i ja) i kaze kako ga kod nas za zamasnjak i kuplung set traze u psc-u 15000 kn (i to je jedna od jeftinijih cijena).ja kolegu uputio tamo gdje ja idem vec godinama i napravi sve to za 8000 kn i jos na to dobije povrat poreza.roba vrhunska,usluga takodjer i na sve to lijepo se dobije racun i garancija...
ako bude trebalo,javi se...
kod nas vec duze vrijeme nista ne kupujem
the trooper

PostPostao/la lageros-zg » 14 stu 2012, 23:41

Chimba napisao:Pozzz ekipa. :bye:

Dakle, stvari stoje ovako.
Ja se evo bavim prodajom auto dijelova i članovima foruma odobravam popuste za kupljenu robu,
a što se tiče ovoga modela to bi trebalo biti ovako:
OPEL ASTRA G Karavan
1.6 , 76kW/103KS, 1598cc
Kôd motora Z16XEP
Od 12/2002- 07/2009 godine (konkretno 2005 godina)

Set kvačila ide samo jedan i ja mogu ponuditi sljedeće:

- Set kvačila 3p (lamela, košara i hidro potisni ležaj)
LUK = 2.370,00 Kn/set

ili

- Set kvačila 2p (lamela i košara)
SACHS = 605,00 Kn/set

- Potisni hidro ležaj
SACHS = 1.477,00 Kn/1kom ili
DELLO AUTOMEGA = 360,00 Kn/1kom

Cijene su s popustom i već uračunatim PDV-om.
Roba se naručuje direktno iz uvoza, a plaćanje je avansno u cjelosti iznosa.
Narudžba se šalje oko 18.11., a planirani rok isporuke je na samom kraju 11. mjeseca.

Ukoliko odgovara ova ponuda po cijenama i rokom isporuke, svakako se javiti na PM i ostaviti svoje podatke
uključujući email adresu i telefon.
Poštarina se naplaćuje (za ovakav paket do oko 50ak Kn)

LP
lageros-zg

PostPostao/la lageros-zg » 14 stu 2012, 23:43

Gonzo napisao:Jesi li kupio kvačilo i po kojoj cijeni? Ja imam jedan problem sada koji se pojavio s hladnijim vremenom da mi auto pri kretanju u prvoj počne poskakivati prvih nekoliko metara, po forumima čitam da je to boljka opelima novije generacije - loši materijali ugrađeni. Izgleda da lamela ne lovi punom površinom po potisnoj ploči i zato auto poskakuje. Kasnije kada se zagrije je sve u redu. A i vidio sam da je prijašnji vlasnik mijenjao prednji nosač motora jer je vjerojatno mislio da je to zbog njega, ali malo morgen. Inače kod mene je isto motor Z16XEP mjenjač F13+ - Astra Classic 1.6 karavan 2006.god

Za tebe vrijedi isto ovo gore kao i za Chimbu, sve je isto, koliko ja vidim po podacima, jedino je godina 2006.

Ako trebaš, javi se, jer narudžba uskoro kreće.

:bye:
lageros-zg

PostPostao/la Chimba » 15 stu 2012, 17:00

Ovo je odgovor!!!

Zahvaljujem kolega lageros-zg na ustupljenim cijenama i odgovoru, te mogu potvrditi da su ove cijene jako korektne.

Ja sam uspio nabaviti set SACHS sa potisnim ležajem GM, također po jednoj frendovskoj cijeni, ali moram priznati da je ovo jako dobra cijena koju ste ponudili. I također, čovjek od kojeg sam nabavio, isto tako potvrdio da postoji samo jedan model koji se ugrađuje na ovaj model. ;)

Zato, zahvaljujem još jednom na kvalitetnom odgovoru, te se nadam da će pomoći i ostalim kolegama na forumu, zlu ne trebalo. :bye:
Chimba

PostPostao/la lageros-zg » 15 stu 2012, 21:16

Chimba napisao:Ovo je odgovor!!!

Zahvaljujem kolega lageros-zg na ustupljenim cijenama i odgovoru, te mogu potvrditi da su ove cijene jako korektne.

Ja sam uspio nabaviti set SACHS sa potisnim ležajem GM, također po jednoj frendovskoj cijeni, ali moram priznati da je ovo jako dobra cijena koju ste ponudili. I također, čovjek od kojeg sam nabavio, isto tako potvrdio da postoji samo jedan model koji se ugrađuje na ovaj model. ;)

Zato, zahvaljujem još jednom na kvalitetnom odgovoru, te se nadam da će pomoći i ostalim kolegama na forumu, zlu ne trebalo. :bye:

Nema problema!
Iako još nisam u kategoriji partnera foruma (čekam još), forumaši kod mene imaju popuste i samim time što su ovdje ostvaruju to pravo.
a naravno, osim prodaje, ovdje sam i za ovakve stvari, da pomognem i objasnim ako mogu i znam, tako da ne morate lutati bez veze i ispitivati.
Što znam, to podijelim sa vama, a onda vi odaberete što želite od toga i slično.
Filozofija mi je: "Skoro sve na jednom mjestu!" da nema lutanja i trošenja vremena i novca bez veze.

Pa evo, ako će netko trebati nešto, slobodno se javite, narudžba će se sada slati između 18-20.11, a planirani rok isporuke robe u Hr je sami kraj ovoga mjeseca.
Slobodno se javite na PM i ponuda rezervnih dijelova stiže u što kraćem roku,
a što sve možete naručivati, pogledajte na dolje navedenom linku web stranice u potpisu.

I isprika onima koji su čekali moj poduži odgovor, jer nisam se stigao na sve strane javljati, ali sada sam to lagano riješio i dolazim u normalu
odnosno svaki dan na ovaj forum da pratim što se događa :)

:bye:
lageros-zg

PostPostao/la Marcoone » 16 stu 2012, 21:15

Osobna preporuka na kolegu lageros-zg
Kupio kod njega određene djelove za moj drugi auto,i osim što prodaje kvalitetne dijelove,ima i najpovoljnije cijene u odnosu na konkurenciju.....

:bye: :bye:
Marcoone
Max speed: 350km/h

Vrati se na: Motor, mjenjač i pogon